Teknoloji

YouTube o meslek çalışanlarının hesaplarını doğrulayacak!

YouTube doğru ve güvenilir bilgiyi yaymak amacıyla sağlık personellerine doğrulanmış hesap rozeti vereceğini açıkladı.

YouTube platformu doğru bilgiyi kullanıcısı ile buluşturmak adına harekete geçti. Sosyal medyada dolaşan yanlış bilgiler, kullanıcıları ilgilendirdiği kadar şirketlerin de sorumluluğu altındadır. Bu yüzden Google çatısı altında faaliyet göstermeye devam eden sevilen video izleme platformu YouTube, doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanlarının kanallarını doğrulayacağını resmen açıkladı. Bu sayede kullanıcıların, söz konusu sayfalarda güvenilir bilgiye yer verildiğini kolay bir şekilde ayırt etmeleri amaçlanıyor.

YouTube, sağlık personellerine ‘doğrulanmış hesap’ rozeti verecek

YouTube platformu, içeriklerini ‘doğrulanmış hesap’ etiketi ile kullanıcı karşısına çıkarmak isteyen sağlık personellerine kolaylık sağlayacağını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre platform, hesaplarını doğrulamak için doktor, hemşire, psikolog, terapist ve sosyal hizmet uzmanlarının lisanslarını kontrol edecek. Akabinde herhangi bir problem olmaması durumunda o hesaplar ‘doğrulanmış hesap rozeti’ ile taçlandırılacak.

YouTube, sağlık personellerine 'doğrulanmış hesap' rozeti verecek

Bu doğrulamaya ek olarak sağlık çalışanları, benzer bilgileri derleyen sağlık konulu içerikleri de daha kolay bir şekilde görüntüleyebilecek. YouTube’daki güvenilirlik avantajlarına ek olarak kabul edilen kullanıcıların videoları daha fazla öne çıkarılacak. Şirket, “Bu yeni adım, daha geniş bir sağlık kanalı grubundan yüksek kaliteli bilgileri içerecek şekilde genişlememizi sağlayacak,” ifadeleriyle amacını kısa bir biçimde özetledi.

Özellikle de Koronavirüs ile birlikte YouTube, sağlık konulu videoları her zamankinden daha fazla önemsemeye başladı. COVID-19 ile birlikte güvenilir bilginin platformdaki önemi daha da artarken, şirket bilime dayalı, nesnel, şeffaf ve hakkaniyetli tıbbi içerikleri desteklemeyi sürdüreceğini ifade etti.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu