Teknoloji

YouTube Music’ten uzun süredir beklenen yenilik geldi!

YouTube Music için heyecan verici yeni bir özellik yayınlandı. Kullanıcılar artık son çalınan müzikleri otomatik olarak indirebilecek.

YouTube Music, abone olan kullanıcılar için ücretli bir planla yeni bir ayar sunuyor. Bu sayede en son çalınan şarkıları otomatik olarak indirmenize olanak tanıyor. Paylaşılmaya başlanan ilk ekran görüntülerinden de görüleceği üzere özellik, uygulama ayarlarındaki bir anahtar aracılığıyla etkinleştiriliyor. Yeni ayarın, zevklerinize göre 500’e kadar şarkı indirmenize izin veren özellik olan Akıllı İndirmelerden bağımsız olduğunun da altı çiziliyor.

Yeni özellik ile birlikte son zamanlarda dinlenen 200’e kadar şarkının indirilebileceğini ancak bunlar için özel bir çalma listesi oluşturulmayacağını ve uygulamanın ana bölümündeki “İndirilenler” kısayolu aracılığıyla bulunabileceği ortaya çıktı.

Bu özellik, Ocak 2023’ün ortalarında yeni bir YouTube Music özelliği olarak tanıtıldı. Ancak tüm bu fonksiyonlar şimdilik yalnızca Android cihazlarda kullanıma sunuluyor. Şu anda iOS için henüz duyurulmadı, ancak yakında kullanıcılar ile buluşacağı tahmin ediliyor.

Son zamanlarda Youtube Music’in de Özel Radyolar sunmaya başladığı biliniyor. Bu özellik, kendi radyonuzu oluşturmanıza olanak tanır ve iOS veya Android uygulamasının ana sayfasında bulunur. Oluşturma aşamasına girdiğinizde 30 adede kadar sanatçı seçebilir, sadece müziklerini mi dinlemek istediğinizi veya benzer müzisyenlerin içeriklerinin dahil edilmesini mi tercih edeceğinizi belirtebilirsiniz. Filtreler, oynatmayla ilgili ayrıntılı seçimlere izin vererek, birden çok sanatçı ve tür arasında karışımlar oluşturmamıza olanak tanır. Örneğin, yalnızca bildiğiniz şarkılar, yeni parçalar veya her ikisinin bir karışımı ile sınırlandırma yapmak mümkün oluyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu