Teknoloji

Yeni MacBook Pro modelleri için dikkat çeken iddia!

Teknoloji devi Apple çok yakında 13 ve 14 inçlik yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayar modellerini piyasaya tanıtacak. İşte detaylar...

Teknoloji devi Apple, 7 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği Far Out etkinliğinde bir dizi yeni cihazını piyasaya tanıttı. iPhone 14 akıllı telefon ailesi ilk kez burada karşımıza çıktı. Toplamda dört modelden oluşan seri şimdiden tüm dünyada büyük ilgi gördü. Öte taraftan Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 ve bütçe dostu Apple Watch SE akıllı saatleri de yine aynı etkinlikte izleyicilerle buluştu. Son olarak AirPods Pro 2 tanıtıldı. Etkinlikte herhangi bir bilgisayar modelinin yer almaması dikkat çekti.

Pek çok kişinin aklına, Apple’ın bu yıl yeni bir etkinlik daha gerçekleştireceği ve yeni bilgisayar modellerini burada hayranlarına duyuracağı ihtimali geldi. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat ortaya çıkan son sızıntılar, söz konusu olasılığı oldukça güçlendirdi. İşte detaylar…

13 ve 14 inçlik yeni MacBook Pro modelleri yolda!

13 ve 14 inçlik yeni MacBook Pro modelleri yolda!

DigiTimes tarafından sızdırılan bilgilere göre Apple, yıl sonuna kadar yeni MacBook Pro modelleri ile karşımıza çıkacak. Yapılan sızıntıda henüz hangi modellerin geleceğine ilişkin spesifik bir detay verilmedi. Fakat bu yılın başlarında 13 inçlik MacBook Pro’ların piyasaya sürülmesi ile birlikte, 14 inç ve 16 inçlik laptopların yakında duyurulacağı tahmin edilmekte.

İddialara göre 14 ve 16 inçlik yeni MacBook Pro modelleri 5 nm çip ile geliştirilecek. Performans ve enerji verimliliği bakımından büyük iyileştirmeler alacak olan cihazlar, tahminler doğrultusunda Ekim ayında piyasaya duyurulacak. Yine aynı etkinlikte yeni iPad cihazlarının da tanıtılacağı düşünülüyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu