Teknoloji

Xiaomi 12T serisi güçlü özellikleriyle piyasaya çıktı!

Teknoloji şirketi Xiaomi, ekim ayı etkinliğinde Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro'yu piyasaya sürdü.

Xiaomi, ekim ayı etkinliğinde merakla beklenen Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro da dahil olmak üzere bir dizi ürünü tanıttı. Xiaomi, Xiaomi 12T serisini Xiaomi 12 serisine göre çok daha iyi özellikleri olmasına rağmen daha uygun fiyata sundu. Ayrıca Xiaomi 12T Pro, Samsung tarafından üretilen 200MP kamera sensörünü kullanan ilk Xiaomi telefonu olma özelliği ile dikkatleri üzerine çekti.

Xiaomi 12T serisi teknik özellikleri

Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro arasındaki temel fark kamera  ve işlemcidir. Her iki telefon da güçlü bir yonga setine sahip. Xiaomi 12T, MediaTek Dimensity 8100 Ultra tarafından destekleniyor. Xiaomi 12T Pro ise, Snapdragon 8+ Gen 1 desteği alıyor. Xiaomi 12T, 108MP kamera özelliğine sahipken Pro modeli ise 200MP kamera sensörü barındırıyor.

Xiaomi 12T serisi teknik özellikleri

Hem Xiaomi 12T hem de 12T Pro aynı ekrana sahip özelliklerle donatılmış. Her iki cihaz da 120Hz yenileme hızına ve 6.67 inç  AMOLED panele sahip. Ekran HDR10+ ve Dolby Vision’ı destekliyor, ayrıca Gorilla Glass Victus tarafından da korunuyor. Selfie kamerası ortaya yerleştirilmiş, her iki cihaz da 20MP ön kameraya sahip.

Her iki telefon da çentikli düz bir ekrana sahip. Telefonların ön yüzü diğer Xiaomi telefonlarına çok benziyor, ancak arka tarafta her iki telefon ana kamera olarak büyük bir kamera sensörü barındırıyor. Bununla birlikte Xiaomi 12T serisi, 8.6 mm kalınlığa ve 202 gram ağırlığa sahip.

Xiaomi 12T, 108MP ana kameraya sahip. Xiaomi 12T Pro ise, ana kamera olarak Samsung tarafından geliştirilen 200MP kamera sensörüne sahip. Piyasadaki en büyük sensör özellikli değil, ancak 12T Pro’nun 200MP kamerasının net ve ayrıntılı fotoğraflar çekmesini sağlayacağını görmemiz bekleniyor. Her iki telefonda da 8MP ultra geniş kamera ve 2MP makro kamera da bulunuyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu