Teknoloji

Wifi Düşük Sinyal Sorunu! Wi-Fi Kapsama Alanını Genişletmenin Yolları

Her ne kadar internet ve teknoloji gelişmiş olursa olsun bazen sorunlar kaçınılmaz olabiliyor. Wi-fi ağında sinyalin düşük olması kimi zaman insanın canını sıkabiliyor. Eğer sizler de bu durumdan şikâyetçiyseniz sizlere birkaç önerimiz olacak. Sizler için Wi-fi’yi kapsama alanı genişletmesinin yollarını derledik.

Wi-Fi Kapsama Alanını Genişletmenin 6 Yolu

Wi-fi kapsama alanları zaman zaman can içi sıkıcı olabiliyor. Ancak teknoloji bize wifi kapsama alanlarını genişletebilmek için bazı çözüm yolları da sunuyor. Wifi’nin ne olduğunu anlatarak başlayarak başlayalım.

Yerleşim Yerini Optimize Edin

Wi-fi kapsamalarını genişletmek istiyorsanız modem ya da erişim noktasının yerleşim yerinizi optimize etmeniz gerekiyor. Modemi daha merkezi bir konuma yerleştirmek kesinlikle akıllıca olacaktır. Bunun dışında engelleyici nesnelerden de uzak tutmak gerekiyor. Sinyal gücünü arttırabilir ve modemin yüksek bir noktada olduğundan emin olabilirsiniz.

Yeni Modem Alın

Eski bir modem kullanıyorsanız daha yeni ve güçlü bir modem almak için beklemenize gerek yok. Bu sayede Wi-fi kapsama alanı genişletebilir ve çok daha aktif bir şekilde internet kullanıcı olabilirsiniz. Yeni modemler daha güçlü antenleri ve gelişmiş sinyallere sahip oldukları için bu sorunu kalıcı olarak çözecektir.

Wi-Fi Genişleticileri Kullanın

Wi-fi genişleticileri mevcut olan Wi-fi ağlarını kapsama alanı genişleterek kullanılan cihazlardır. Bu sayede genişleticiler modem ile cihazınız arasında bir köprü görevi görürler sinyale daha uzak noktaları taşımak için oldukça güzel bir hamle olacaktır. wifi genişleticiler sayesinde ev ya da iş yerlerine farklı bölgelerinde sinyal almak mümkün olabiliyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu