Teknoloji

WhatsApp’ta mesaj düzenleme dönemi başlıyor! İşte ilk görüntüler

WhatsApp platformu mesaj düzenleme özelliği ile karşımıza çıktı! Heyecan veren yeniliğin ilk görüntüleri yayınlandı.

WhatsApp uzun bir süredir beklenen o yeniliği nihayet getiriyor! WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre platform, çok yakında mesaj düzenleme özelliğini kullanıcılarına sunmaya başlayacak. Bu sayede kullanıcılar, yanlış yazdıkları mesajları silmek ya da yeni bir mesajla düzeltmekle uğraşmak zorunda kalmadan; yalnızca tek bir butona tıklayarak düzenleyebilecek.

2009 yılından bu yana hizmet veren popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, şimdiye kadar mesaj düzenleme özelliğine tamamen karşıt bir bakış açısı sunuyordu. Ancak son dönemlerde platform bu fikrinden vazgeçmiş gibi görünüyor. Kısa bir süre önce Twitter uygulamasına gelen tweet düzenleme özelliğinin belki de etkisiyle beraber, platformda yepyeni bir dönem başlıyor!

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği ortaya çıktı

WhatsApp uygulaması Android için Beta sürümünde yeni özelliğini ilk kez kullanıcıları ile buluşturdu. Kullanıcıların hatalı mesajlarını düzenlemelerine imkan tanıyan bu yenilik, kısıtlı sayıda kullanıcı için test aşamasına girdi. WABetaInfo, yeniliğin nasıl göründüğünü de paylaştı.

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği ortaya çıktı

WhatsApp’ta mesaj düzenlemek için kullanıcıların yapması gereken tek şey, metni değiştirmek istediği mesajın üzerine basılı tutmak ve açılan pencereden Düzenle butonuna dokunmak olacaktır. Düzenlenen mesajların yanında, saat bilgisinin hemen sol kısmında ‘Düzenlenmiş’ notu yer alacaktır. Fakat Twitter’da olduğu gibi WhatsApp’ta da mesajların düzenleme geçmişinin görünüp görünmeyeceği henüz belirsizliğini korumaya devam ediyor.

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği ortaya çıktı

WhatsApp mesaj düzenlemesi elbette ki bazı kısıtlamalar içerecek. Kullanıcılar yazdıklarını değiştirmek için yalnızca 15 dakikalık bir süreye sahip olacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu