Teknoloji

WhatsApp yakında iPad ve Android tabletlere geliyor!

WhatsApp uygulaması çok yakında iPad ve Android tablet cihazlarında kullanıma sunulmaya başlanacak.

Meta (eski adıyla Facebook) şirketinin çatısı altında hizmet veren popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tüm dünyada büyük bir şöhrete sahip. iOS, Android, Windows Phone, World Wide Web, Windows, MacOS, BlackBerry OS, Symbian, Tizen ve Firefox OS işletim sistemlerinde desteklenen platform, tüm dünyada 1,5 milyardan fazla kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor. Son dönemlerde üst üste pek çok yenilikle karşımıza çıkan uygulama için geliştirme süreçleri hızla devam ederken; bu yeniliklerden bir tanesinin de yıllardır pek çok kullanıcı tarafından beklenen bir fonksiyon olacağı ortaya çıktı!

WhatsApp uygulaması şimdiye kadar yalnızca akıllı telefon ve bilgisayarlarda hizmet veriyordu. Fakat ortaya çıkan son bilgilere göre platform, çok yakında iPad ve Android tabletlerde de boy göstermeye başlayacak. Meta şirketi bunun için test çalışmalarına başladı. İşte detaylar…

WhatsApp’tan yıllardır beklenen o özellik yola çıktı!

WABetaInfo tarafından ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp yakında tablet cihazlarına geliyor! WhatsApp Beta 2.22.21.5 ve 2.22.21.6 sürümlerinde bu detay keşfedildi. Platformun, geçtiğimiz yıl yayınlanan çoklu cihaz modunun bir parçası olarak bu yeniliği kullanıcılara sunmaya hazırlandığı anlaşıldı.

WhatsApp'tan yıllardır beklenen o özellik yola çıktı!

WhatsApp şimdilik bu yeniliği yalnızca beta sürümlerinde, Android tabletler üzerinde test ediyor. Ancak aynı özelliğin iPad için de geliştirilmeye başlandığı biliniyor. Şimdilik WhatsApp’a tablet desteğinin ne zaman geleceği kesin olarak bilinmese de ilerleyen aylarda konuya ilişkin şirketten resmi bir açıklama yapılacağı tahmin ediliyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu