Teknoloji

WhatsApp platformuna ücretli abonelik seçeneği geldi

WhatsApp Premium özelliği test edilmeye başlandı. Yenilik bazı ülkelerde kullanıcılara sunuldu.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp önemli bir yenilik ile karşımıza çıktı. Meta çatısı altında faaliyet gösteren servis, geçtiğimiz yıllarda WhatsApp Business özelliğini yayınlamıştı. Bu sayede kullanıcıların platformda kurumsal olarak da varlıklarını gösterebilmelerine olanak tanıyan servis, işletme hesaplarının önünü açmıştı. Küçük işletmeler burada müşterileriyle oldukça kolay ve pratik bir biçimde iletişim kurabilme yeteneklerine erişti.

Çok sayıda kullanıcıya hizmet veren WhatsApp Business özelliği ile ilgili bomba bir yenilik yola çıktı! Kurumsal hesaplar için büyük bir konfor sanacak olan platform, ilk defa uygulamaya ücretli bir abonelik seçeneği getirecek. Bu seçenekten yalnızca küçük işletmeler faydalanabilecek. Platforma para veren kullanıcılar, çok sayıda ayrıcalıklı özelliğe sahip olacak. İşte ayrıntılar…

WhatsApp Premium yolda! Peki ya neler sunacak?

WhatsApp Premium abonelik seçeneği şirketlerin web sitesine ve sosyal medya hesaplarına benzersiz, özelleştirilmiş bir kısa bağlantı oluşturmalarına olanak tanıyacak. Bu sayede firma, kullanıcılarına wa.me/şirketismi şeklinde bir kısa bağlantı ile hizmet sağlayabilecek. Bu link kısaltması şu anda WhatsApp’ta kimsenin erişebildiği bir fonksiyon değil. Fakat çok yakında ücretli aboneler bu imkandan yararlanabilecek.

WhatsApp Premium aboneliği sayesinde küçük işletmeler, aynı anda 10 adete kadar cihaza bağlanmaya imkan tanıyacak. Bu sayede platform, birçok şirket personeli tarafından aynı anda kullanılabilecek. Böylelikle firmanın müşterileriyle iletişim imkanı hızlanacak.

WhatsApp’ın ücretli abonelik özelliği şu anda bazı ülkelerde kısıtlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor. Özelliğin herkese açık kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik bilinmiyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu