Teknoloji

WhatsApp durum güncellemelerine sürpriz bir yenilik ekliyor!

WhatsApp uygulaması durum güncellemeleri için sesli notlar eklemeye hazırlanıyor. Merakla beklenen özellik şu anda test ediliyor.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Meta çatısı altında faaliyetlerini yürütmeyi sürdüren platform, ortaya çıkan son bilgilere göre sürpriz bir yenilik üzerinde çalışıyor. Şirket, durum güncellemeleri için herkesi şaşırtacak pratik bir özellik için kolları sıvadı. İşte detaylar…

WhatsApp durumları için sesli notlar özelliği geliyor

WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre WhatsApp’ın durum güncellemelerine çok yakında sesli notlar eklenmeye başlayacak. Kullanıcılar tarafından giderek yaygınlaşan durum penceresinde, yalnızca video ya da fotoğraf paylaşımı değil, sesinizle de pratik gönderiler paylaşmanız mümkün hale gelecek. 24 saat içinde kendi kendini imha eden bu sesli durumlar, şu anda test aşamasında.

WhatsApp durumları için sesli notlar özelliği geliyor

WhatsApp Beta 2.22.21.5 sürümünde yer alan durum penceresindeki sesli notlar özelliği, yukarıdaki ekran görüntüsünden de rahatlıkla anlaşılabileceği üzere epey pratik bir kullanıma olanak tanıyacak. Kullanıcılar durum ekleme penceresinin sağ alt köşesinde yer alan mikrofon işaretine tıklayarak, sesli not kaydedip paylaşabilecek. Bununla birlikte diğer durum güncellemelerinde olduğu gibi, arka plan rengini değiştirmek de mümkün olacak.

WhatsApp durum güncellemeleri için sesli not ekleme özelliğini yalnızca 30 saniye ile sınırlandıracak. Uçtan uca şifreleme özelliğiyle gelen olan bu yenilik, muhtemelen çok yakında kararlı sürümde tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir hale gelecek. Tahminlere göre ilerleyen haftalarda, Android ve iOS işletim sistemini kullanan herkes bu özelliğe ulaşabilecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu