Teknoloji

WhatsApp aylardır beklenen avatar özelliğini yayınladı!

WhatsApp platformu uzun zamandır beklenen avatar özelliğini nihayet kullanıcılarına sundu. Özellik şu anda test kullanıcılarına açıldı.

WhatsApp bir süredir avatar özelliği üzerinde çalışıyor. Meta çatısı altında faaliyet yürüten platform, nihayet o özelliğini Android için Beta 2.22.23.9 sürümünde test etmeye başladı. Kullanıcılar bu sayede sohbetlerde çıkartmalar aracılığıyla kendi avatarlarını kullanmaya başladı.

Avatar özelliği WhatsApp’ta ilk defa eylül ayının ortalarında göründü. Platform o zamandan bu yana söz konusu yeniliği geliştirmeye devam ediyordu. Nihayet o çalışmalar sona erdi. Şu anda test kullanıcılarına sunulan özellik, çok yakında herkese açık kararlı sürümde boy göstermeye başlayacak.

Avatar özelliğiyle WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor?

Çok yakında tüm kullanıcılar, tıpkı daha önce Snapchat ve Messenger platformlarında olduğu gibi WhatsApp’ta da kendi avatarlarını oluşturabilecek. Bu avatarlar, farklı ifadeler ve durumlarla özel bir çıkartma paketi olarak sohbetlerinize aktarılabilecek. Öte taraftan kullanıcılar, sohbetlerinin yanı sıra bu avatarları bir profil fotoğrafı olarak da kullanma şansına sahip olacak.

Avatar özelliğiyle WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor?

Eğer siz de halihazırda WhatsApp Beta kullanıcısıysanız, hemen uygulamanızı güncelledikten sonra platformdaki Ayarlar menüsüne girip Avatar sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. WABetaInfo tarafından aktarılan bu yenilik, açıklanan bilgilere göre şimdilik yalnızca Android kullanıcılarına sunulmuş durumda.

WhatsApp avatarları şu anda deneysel bir yenilik olarak biliniyor. Şirket geliştirme sürecinde söz konusu özelliğe dair çalışmalarını tamamlamış olsa da gelen geri bildirimlere bağlı olarak fonksiyonda birtakım değişiklikler gerçekleştirebilir. Özellik sorunsuz bir şekilde çalıştığında ve kullanıcıların onayını aldıktan sonra ise herkese açık bir hale gelecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu