Teknoloji

WhatsApp avatar görüntülerinizi çıkartmaya dönüştürecek!

WhatsApp uygulaması avatarlarınızı çıkartma setine dönüştürecek yeni bir özellik için kolları sıvadı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp son dönemlerde üst üste eklediği yeni özellikleri ile dikkatleri üzerinde topluyor. Meta (eski adıyla Facebook) şirketi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren platform, son hamlesi ile herkesin dikkatini üzerinde toplamayı başardı. Ortaya çıkan bilgilere göre kişiselleştirilmiş avatarların çıkartma olarak kullanımı çok yakında mümkün bir hale gelecek. Şu anda bu yeniliğin yapım aşamasında olduğu belirtiliyor. İşte konu ile ilgili tüm merak edilen detaylar…

WhatsApp avatarlarınızı çıkartma seti haline getirecek

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın kullanıcıların video konferans görüşmeleri için avatar kullanmalarına olanak tanıdığına dair çeşitli sızıntılar ortaya çıkmıştı. Son gelen raporlar ise uygulamada bir avatarı çıkartmaya dönüştürmek için pratik bir hizmet sunulacağı ortaya çıktı! Android için WhatsApp Beta 2.22.21.3 sürümünde keşfedilen bu özellik, şu anda yalnızca belirli kullanıcılar için teste açıldı. Öte taraftan güncellemenin ne zaman daha geniş bir topluluğa sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre WhatsApp, kullanıcıların çıkartmalar için kullanılacak avatarların nasıl ayarlanacağını gözler önüne serdi. Anlaşılan o ki söz konusu çıkartmalar, tek bir set olarak kullanıcılarla buluşacak ve yalnızca birkaç saniyede kolay bir şekilde oluşturulabilecek.

WhatsApp platformu bu çıkartmaları dilediğiniz gibi bireysel ya da grup sohbetlerinde kullanmanıza imkan sağlayacak. Bunun yanı sıra kullanıcılar, söz konusu çıkartmaları platformda profil fotoğrafı haline de getirilebilecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu