Teknoloji

Twitter’ın tweet düzenleme özelliği resmen yayınlandı!

Twitter platformu tweet düzenleme özelliğini bugün bazı ülkelerde resmen kullanıma sundu.

Popüler sosyal medya platformu Twitter uzun bir süredir merakla beklenen tweet düzenleme özelliğini nihayet kullanıcıları ile buluşturdu. Şimdiye kadar hakkında pek çok sızıntı çıkan bu fonksiyon, nihayet ücretli Twitter Blue aboneleri tarafından kullanıma açıldı. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’da özellik kullanılabilirken; diğer ülkelerde ise yakın bir süre içerisinde özelliğin devreye gireceği tahmin ediliyor.

Twitter’da tweet düzenleme dönemi başladı

Twitter Blue aboneleri artık bir paylaşım yaptıklarında, “Tweet’iniz gönderildi. Önümüzdeki 30 dakika boyunca düzenleyebilirsiniz.” yazılı bir bildirim ile karşılaşmaya başlayacak. Kullanıcılar yarım saat içerisinde en fazla beş düzenlemede bulunabilecek. Düzenlenen tweet’lerin yanında ise ‘düzenlendi’ simgesi bulunacak. Bu etikete tıklayan kullanıcılar, gönderinin daha önce yayınlanmış olan sürümlerini de görüntüleme şansına sahip olabilecek. Öte taraftan düzenlenen paylaşımlar, tüm geçmiş etkileşimleri de korumaya devam edecek.

Twitter'da tweet düzenleme dönemi başladı

Ücretli Twitter kullanıcıları bundan sonra paylaşımlarını düzenleme yetkisine sahip olacak. Fakat elbette ki bazı tweet’ler bu özellikten faydalanamayacak. Düzenlenemeyecek olan içerikler şu şekilde sıralanıyor:

  • Retweet’ler
  • Cevaplar
  • Sabitlenmiş tweet’ler
  • Anketler
  • Sponsorlu tweet’ler
  • Üçüncü taraf araçlarda yazılan tweet’ler
  • Twitter Circle tweet’leri
  • Topluluk tweet’leri
  • Süper Takip tweetleri

Tweet düzenleme özelliğinden faydalanmak isteyen kullanıcılar aylık 5 dolar para ödeyerek Twitter Blue abonesi olduktan sonra bu ayrıcalığa erişim sağlayabilecek. Fakat ne yazık ki şu anda bu abonelik seçeneği Türkiye’de bulunmuyor. İlerleyen aylarda ücretli üyelik özelliğinin ülkemize gelmesiyle nihayet biz de bu fonksiyondan yararlanabileceğiz.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu