Teknoloji

Twitter’daki Taklit Hesapların Askıya Alınacağı Açıklandı

Twitter’ı satın alan Elon Musk, burada bulunan taklit hesapların hızlı bir şekilde askıya alınmaya başlayacağını açıkladı. Daha önce taklit hesaplar için uyarı yayınlandığını ifade Musk, artık uyarı olmaksızın hesapların kapatılacağını ifade etti.

Elon Musk, taklit hesapların Twitter’daki en önemli sorunlardan olduğunu ve gerçek hesaplarla karıştırıldığını belirtti. Bu yüzden, taklit hesap sahiplerinin profillerine parodi hesap ifadesini koymaması durumunda, hesabın kalıcı olarak askıya alınacağını açıkladı.

Musk tarafından taklit hesaplara dair yapılan açıklamalarda, mavi tik onayı olan hesaplara da değinildi. Mavi tik onayı olan taklit hesapların isim değişikliği sonrasında mavi tik rozetinin geçici olarak kaybolacağı ve bir süre sonra kendiliğinden geleceği ifade edildi.

Geçmişte, taklit hesapların kapatılmasından önce bir uyarı yapıldığını hatırlatan Musk, yeni dönemde uyarı yapılmaksızın hesapların kalıcı olarak askıya alınacağını söyledi.

Onaylı hesap uygulamasının yaygınlaşması gerektiğini ve böylece insanların seslerinin daha fazla çıkacağı belirtildi. Ayrıca Twitter’ın dünyadaki en doğru bilgi kaynağı olması gerektiğinin de altı çizildi.

Ücretli Dönem Resmi Olarak Başladı

Twitter’da resmi olarak ücretli dönem başladı. Aylık 8 $ karşılığında mavi tik sahibi olmaya imkan veren abonelik sistemi, bazı ülkelerde IOS uygulamasına geldi.

IOS cihazlara gelen güncellemede, kullanıcıların 8 dolar karşılığında hesap isimlerinin yanına mavi tik alabilecekleri belirtildi. 7,99 dolara, sanatçılar ve politikacılar gibi mavi tik alınabilmesi uygulaması, reklamların daha az görülmesini de sağlayacak.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu