Teknoloji

Twitter yeni özelliği ile TikTok’a dönüşüyor!

Twitter uygulaması TikTok'un popüler video özelliğini bünyesinde test etmeye başladı. Platformda köklü bir değişikliğe gidiliyor!

Popüler sosyal medya platformu Twitter yeni özelliği ile adeta alternatif bir TikTok haline gelmeyi amaçlıyor. Uygulamaya çok yakında gelecek bir güncellemeyle birlikte videoların platformdaki tüketilme biçimi baştan aşağı değişecek. Kullanıcılar artık çok daha akıcı bir deneyim ile karşılaşmaya başlayacak. Tam ekran görüntüleme modu gelirken; aynı zamanda en popüler videolara çok daha kolay bir şekilde erişim şansı sağlanacak.

Şu anda Twitter’da video deneyimi, platformun keşfet bölümünde, dikdörtgen bir alanda gösteriliyor. Söz konusu yenilik ile beraber ise tıpkı TikTok ve Instagram Reels’da olduğu gibi, içeriği genişletmek ve tüm ekran alanını 9:16 boyutlarında kaplamak için içeriğe dokunmanız yeterli olacak. Ayrıca platform, tıpkı rakiplerinde olduğu gibi video içerikleri keşfet algoritması sayesinde sonsuza kadar yenileyerek farklı içeriklerle karşılaşmanıza olanak tanıyacak.

Twitter yeni video özelliğini iOS kullanıcılarına açtı

Twitter’ın TikTok benzeri video yeniliği şu anda bazı iOS kullanıcılarında test edilmeye başlandı. Bu özellik, şimdilik yalnızca uygulamayı İngilizce sürümü ile kullanan profillerde geçerli. Fakat çok yakında diğer dillerde, Android ve Web sürümlerinde de karşımıza çıkacak. Twitter rakiplerine kıyasla video içerikler için en az tercih edilen sosyal ağlardan biriydi. Ancak şirket bu durumu tersine çevirmeyi hedefliyor.

Twitter yeni video özelliğini iOS kullanıcılarına açtı

TikTok benzeri kısa ve pratik video içeriklerini kopyalamayan tek sosyal medya platformu şimdiye dek Twitter olarak biliniyordu. Fakat çok yakında bu durum değişecek. Tıpkı Facebook, YouTube ve Instagram servisleri gibi Twitter’da da köklü bir değişikliğe gidilecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu