Teknoloji

Twitter Otomatik Altyazı Kapatma! Twitter’da Altyazılar Nasıl Kaldırılır

Twitter videolarında otomatik olarak gelen altyazıları kapatmak için basit yöntemler.

Twitter’da videolardaki altyazıları kapatmak mümkün. Son günlerde Twitter platformunda gelen güncelleme ile videolarda anlamsız altyazılar görünmeye başlamıştı. Kullanıcıların birçoğunu rahatsız eden bu durumun çözümü için arayışlar da kısa sürede başlamıştı. Aslında Twitter’ın bu özelliği işitme engelliler için getirdiği biliniyor fakat hali hazırda sistemdeki altyazı bulunmayan videolarda da bu altyazıların görünmesi video oynatılırken anlamsız kelimelerin ekranda görünmesine neden oluyordu.

Twitter videolarında altyazıları kaldırmak için mobil veya normal web versiyonunda benzer işlemleri yapmak gerekiyor. İşte masaüstü bilgisayarlarda veya Android ve iOS tabanlı bilgisayarlarda altyazı kapatmak için basit yöntemler..

Twitter Videolarında Altyazıları Kapatmak

Twitter üzerinde altyazısını kapatmayı düşündüğünüz videonun üzerine farenizle geldiğinizde video ekranındaki ses ve videonun kaç dakika olduğunu gösteren kısım arasında “CC” butonunun aktif olarak gelmiş olduğunu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınız zaman videodaki altyazı kapanacaktır. Altyazısı kapanan videoda yeniden “CC” butonuna tıklarsanız altyazıları tekrardan aktifleştirmiş olacaksınız.

android ios twitter altyazıları kaldırmak

Akıllı telefonlardaki Twitter uygulamasında bahsi geçen “CC” butonu videoda sağ üst kısımda bulunuyor. Yine aynı şekilde bu butona tıkladığınızda mobil cihazınızda da video altyazısı kalkmış olacak. Android ve iOS cihazlarda bu altyazıları kaldırmak için farklı yöntemlerde mevcut.

Android & iOS Twitter Altyazıları Kapatmak

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Twitter altyazıları kaldırmak için videoda bulunan “CC” butonunu kullanabileceğiniz gibi telefon ayarlarını kullanarak da bu altyazı sorunundan kurtulabilirsiniz.

Ayarlar > Erişebilirlik > Alt Yazılar > Altyazıları Kullan” alanına gelip bu seçeneği pasif hale getirince Android telefonlarda videolardaki altyazılar artık gösterilmeyecektir.

iOS kullanan iPhone’larda Twitter videolarında altyazı kaldırmak için ise yine “CC” butonuna ek olarak aşağıdaki ayarları kullanarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarlar > Erişebilirlik > İşitme > Açıklamalı Altyazılar” kısmında bu seçeneği pasifleştirecek altyazılardan kurtulabilirsiniz.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu