Teknoloji

Twitter ilk düzenlenmiş tweet’ini paylaştı!

Twitter çok yakında tweet düzenleme özelliğini bünyesine ekleyecek. Bu özelliğin nasıl görüneceği resmen doğrulandı.

Popüler sosyal medya platformu Twitter kısa bir süre önce tweet düzenleme özelliği ile yakında karşımıza çıkacağını bildirmişti. Bu yenilik ile ilgili test çalışmaları devam ederken, nihayet beklenen gelişme yaşandı. Platformun resmi sayfasında paylaşılan son tweet’te bu özellik ilk kez bizzat örneği ile karşımıza çıktı! Böylelikle düzenlenen tweet’lerin nasıl görüneceğine resmen şahit olduk.

Twitter tweet düzenleme özelliğinin nasıl görüneceğini gösterdi

Platformun ücretli abonelerine özel olarak açılan Twitter Blue sayfası, ‘düzenle’ düğmesinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için heyecan verici bir paylaşım yaptı. “Merhaba. Bu, düzenleme düğmesinin çalıştığından emin olmak için bir testtir. Nasıl gittiğini size bildireceğiz,” mesajıyla karşımıza çıkan platform, söz konusu gönderinin düzenlenmiş olduğunu gösteren küçük bir etikete de yer verdi.

Paylaşılan tweet’in altında yer alan düzenleme etiketi, aynı zamanda paylaşımın hangi tarihte ve saatte değiştirildiğini de açık ediyor. Öte yandan bu etikete tıkladığımızda, gönderinin ilk halini görme şansına da sahip oluyoruz.

Tweet düzenleme özelliği çok yakında yalnızca Twitter Blue aboneleri için kullanıma sunulacak. Bu hizmet, platformun ücretli üyeleri için bazı yenilikleri erkenden test aşamasına aldığı bir abonelik sistemi olarak biliniyor. İlerleyen süreçte uygulamaya gelecek olan deneysel fonksiyonlar, ilk kez aylık para ödeyen kullanıcılara sunuluyor ve sonrasında herkese açık bir şekilde yayınlanıyor.

Şu anda Twitter Blue özelliği ne yazık ki Türkiye’de kullanılabilir değil. Dolayısıyla tweet düzenleme özelliği yayınlandıktan sonra bir müddet daha beklememiz gerekecek. Özellik ile ilgili gerekli testler gerçekleştirildikten sonra, tüm kullanıcılar bu yenilikten yararlanabilecek.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu