Teknoloji

TikTok Now Yayınlandı! TikTok’un Yeni Uygulaması Tiktok Now Nedir?

TikTok'un yeni sosyal medya uygulaması Tiktok Now küresel olarak piyasaya sürüldü. Peki nedir bu Tiktok Now?

TikTok uygulamasının yeni özelliklerle donatılmış bir sosyal medya varyantı olan Tiktok Now yayınlandı. BeReal uygulamasının bir klonu gibi görünen ve bu konuda oldukça fazla eleştiriye maruz kalacağını düşündüğümüz Tiktok Now, bir sosyal medya uygulaması olarak karşımıza çıkış yaptı.

TikTok Now nedir? Fransa’da geliştirilen popüler bir sosyal medya uygulaması olan BeReal’in bir kopyası gibi işlevleri olan özelliklere sahip bir uygulamadır. BeReal uygulamasını bilen bilir. Kayıtlı kullanıcıların gün içerisinde rastgele zamanlarda kameranın ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekmek için kullanıcıya bildirim gönderen uygulama benzeri işlevle Tiktok Now karşımızda. Tiktok Now uygulaması siz ve arkadaşlarınızın yaptığı şeyi yakalamak için cihazınızın ön ve arka kamerasını kullanmanızı isteyen anlık bildirimler gönderiyor. O an yaptığınız şeyleri hızlı bir şekilde paylaşmak için video veya fotoğraf çekmenizi öneren günlük bildirimler gönderecek olan Tiktok Now, nispeten gençler tarafından oldukça tutulacak gibi görünüyor.

Tiktok Now nasıl kullanılır

Geçtiğimiz hafta Tiktok Now uygulaması ABD’de uygulama üzerinde özellik olarak yayınlanmıştı. Şimdi ise küresel pazarlara özellikle iOS işletim sistemini kullanan cihazlara öncelikli olarak duyurulan uygulamanın kısa süreç içerisinde Android tabanlı cihazlarda da kullanılması bekleniyor.

TikTok Now Çıktı! Peki Tiktok Now Nasıl Kullanılır?

Tiktok Now uygulamasında günün rastgele zamanlarında yaptığınız şeyleri paylaşmanız için 10 saniye uzunluğunda kısa bir video veya fotoğraf çekmeniz için anlık bildirim alırsınız. Bu uygulamada “Keşfet Akışı” özelliğini kullanabilmek için 18 yaş sınırı bulunmakta. 13-15 yaş arasındaki kullanıcılar sadece arkadaşları, takip ettikleri veya takip edildikleri kişilerin gönderilerine yorum yapabilecekler.

Tiktok Now nedir

ABD dışındaki ülkelerde Tiktok Now uygulaması yeni bir uygulama olarak sunulurken daha önce açıkladığımız üzere Amerika’daki kullanıcılar sadece Tiktok uygulamasında yerleşik bulunan Tiktok Now özelliği sayesinde bu uygulamanın deneyimini yaşayabilecekler. Fransız sosyal medya uygulaması BeReal’de “BeReal olma zamanı” diye bildirim gelirken Tiktok Now uygulamasında ise “Şimdi” anlamını içeren bir yıldırım emojisi ile beraber bildirim cihazlara gelir.

Tiktok Now uygulaması şimdilik Myanmar, Bulgaristan, Pakistan, Kamboçya, Tayland, Endonezya, Almanya, Katar, Polonya, Belçika, Yeni Zelanda, Guatemala, Avusturya, Bahreyn, Güney Afrika, Finlandiya, Gana, Çek Cumhuriyeti, Vietnam, Yunanistan, İrlanda, Azerbaycan, İsrail, Nijerya, İspanya, Hollanda, İsviçre, Cezayir, Malezya, İsveç, İtalya, Fas, Lübnan, Meksika, Danimarka, Mısır, Dominik Cumhuriyeti ve Romanya ülkelerinde kullanılmaya başlandı. Uygulama şu an için tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu