Teknoloji

TikTok canlı alışveriş özelliğini başlatıyor!

Popüler sosyal medya platformu TikTok, Kuzey Amerika'da canlı alışverişi başlatacak. Şirket daha önce bu girişimi gerçekleştirmek istiyordu, ancak Birleşik Krallık'ta e-ticaretle ilgili deneyleri başarısız olmuştu. Şimdi ise bunu dışarıdan temin etmeyi planlıyor.

Popüler sosyal medya platformu TikTok, Kuzey Amerika’da canlı alışverişi başlatacak. Şirket daha önce bu girişimi gerçekleştirmek istiyordu, ancak Birleşik Krallık’ta e-ticaretle ilgili deneyleri başarısız olmuştu. Şimdi ise bunu dışarıdan temin etmeyi planlıyor.

Los Angeles merkezli TalkShopLive, TikTok Shop’u hayata geçirmek için TikTok ile bir ortaklığa girecek. Bu şirket, TikTok uygulaması için ürünlerini uygulamada satmak isteyen kullanıcılar, markalar ve perakendeciler tarafından alışveriş yapılabilmesi için destek sağlayacak. Şimdilik düzenlemeler ile ilgilenen şirket ile TikTok arasında bir sözleşme imzalanmadı.

Canlı alışveriş sayesinde, canlı yayın esnasında TikTok kullanıcılarının uygulama ekranındaki bağlantılar aracılığıyla ürün satın almaları sağlanabilecek. TikTok Shop, daha önce Asya dışında ilk pazarı olan İngiltere’de geçtiğimiz sene lansmanda tanıtılmıştı. Düzenlemeler bittikten sonra Tayland, Malezya, Vietnam, Singapur, Filipinler ve Endonezya’da olduğu gibi ABD’de de canlı alışveriş özelliği gelecek.

TikTok Shop, TikTok’un Çin’deki kardeş aplikasyonu Douyin için kazançlı olduğunu bildirdi. Bu uygulama, sadece 12 ayda yılda 3 kattan fazla satış gördü. Bu aralıkta, her ay yaklaşık 9 milyon canlı e-ticaret yayınına ev sahipliği yaptığı gibi 10 milyardan fazla ürün sattığı bildirildi.

Ayrıca TikTok, ABD kullanıcı verilerini güvence altına almak için yeni veri güvenliği uygulamaları üzerinde hükümetle birlikte çalışıyor. Bunun için TikTok Shop üzerinde düzenlemeler henüz bitmiş değil.

Sosyal medya devi TikTok, 2022 yılı başlarında Avrupa genelinde canlı alışveriş özelliklerini başlatmayı planlamış olmasına rağmen, İngiltere pazarındaki satış hedeflerine ulaşamaması ve markaların plandan çekilmesi nedeniyle ertelendiğini söylemişti. Şimdi ise ABD’de canlı alışveriş başlatacağını duyuran şirket, TalkShopLive adlı deneyimli bir şirket ile çalışmalarını sürdürüyor. Walmart ve Microsoft gibi pek çok şirket ile çalışma yürüten TalkShopLive, canlı alışveriş sürecini yönetmek için yardım edecek.

TikTok’un ABD’de canlı alışveriş başlatması, büyük markalar eşliğinde bir lansmanda tanıtılacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu