Teknoloji

Tecno Pova Neo 2 Modeli Tanıtıldı! İşte Pova Neo 2 Fiyatı ve Özellikleri

Ülkemizde de mobil telefon pazarında yer alan Tecno, Pova Neo 2 adlı modelini resmi olarak duyurdu.

Uygun bütçeli akıllı telefon modelleriyle son dönemde ülkemizde de belli bir pazar payını eline geçiren Tecno, Pova Neo 2 modelini tanıttı. Giriş ve orta segment piyasasına gelen cihazın özellikle batarya performansı oldukça konuşulacak cinsten olurken fiyat politikasının da nispeten uygun olduğu gözlendi. Ürünün henüz ülkemiz piyasasına girip girmeyeceği konusunda net bilgiler yer almıyor. Önümüzdeki süreçte bu durum kesinlik kazanabilir. Ancak duyurulan fiyatının ülkemizdeki kur farkı dikkate alındığında fiyatın 5000TL bandını geride bırakabileceği düşünülüyor.

Rusya’da düzenlenen bir etkinlikle duyurulan Tecno Pova Neo 2 modelinin global olarak piyasalara giriş yapıp yapmayacağı konusu henüz netlik kazanmazken cihaza ait tüm özelliklerle etiket fiyatı resmiyet kazandı. MediaTek markasının Helio G85 işlemci yonga setini kullanan cihazın ekranında 90Hz yenileme frekansına sahip HD+ çözünürlüklü 6.82 inç IPS LCD panel bulunuyor. Android 12 işletim sisteminden desteklenen HiOS 8.5 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan ürünün en dikkat çekici donanımı ise şüphesiz bataryası olacak.

Tecno Pova Neo 2 Özellikleri ve Fiyatı

İşlemci bazında MediaTek Helio G85 yongasını kullanan cihazın ana kamerası 16 MP geniş, 2 MP ise makro olmak üzere iki kamera ile geliştirilmiş. Cihazın selfie kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde. Ekran bazında daha önce belirttiğimiz üzere 1640×720 çözünürlüklü 90 Hz yenileme hızına sahip IPS LCD panel yer alıyor. Tecno Pova Neo 2 modelinin boyutları ise 170.9×77.8×9.6mm olarak karşımıza çıktı.

Tecno Pova Neo 2 özellikleri ve fiyatı

Tecno Pova Neo 2 modelinin bataryası 18W hızlı şarj teknolojisini destekleyen 7000mAh kapasitesinde uzun bekleme süresini kullanıcılarına sunacak. Cihazı satın alırken 3 farklı donanım seçeneği kullanıcılara sunulacak.

  1. 4 GB RAM ile beraber 64 GB depolama
  2. 4 GB RAM ile 128 GB depolama
  3. 6 GB RAM ile beraber 128 GB depolama alanı

Tecno Pova Neo 2 modelinin fiyatı şimdilik 240 Euro olarak açıklanırken bölgelere göre bu fiyatın revize edilebileceği düşünülüyor.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu