Teknoloji

Suudi prens artık Twitter’ın en büyük ikinci hissedarı!

Suudi prens El-Velid bin Talal, Elon Musk yönetimindeki Twitter platformunun en büyük ikinci hissedarı haline geldi.

Geçtiğimiz hafta milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter platformunu satın aldı. Bu hareket pek çok kişi tarafından beklense de kısa sürede dünya genelinde Musk’a karşı tepkiler toplandı. 44 milyar dolarlık satın alım sonrası Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal da dahil olmak üzere neredeyse tüm üst düzey yetkililer kovuldu. Ayrıca başta eski ABD Başkanı Donald Trump olmak üzere tüm yasaklı hesapların geri açılacağı bildirildi. Bunun üzerine birçok kullanıcı, platforma veda etme kararı aldı.

Musk’ın Twitter’ın başına geçmesinin üzerinden henüz bir hafta dolmadan, platformdaki ırkçı söylemlerin beş kat arttığı bildirildi. Musk’a tepki gösterenler olduğu kadar, bu satın alımın son derece pozitif sonuçlar doğuracağını ifade eden kişiler de bulunuyordu. Musk’a destek veren isimlerden bir tanesi de Suudi prens El-Velid bin Talal oldu.

Suudi prens Al Waaled bin Talal, Twitter’ın en büyük hissedarlarından biri oldu

Suudi multi milyoner prens El-Velid bin Talal’ın Twitter platformunun en büyük ikinci hissedarı haline geldiği ortaya çıktı! Musk’ın yaptığı satın alım tweet’ininin altına mesaj atan Talal, platformun yeni sahibini selamlayarak sonuna kadar birlikte olacaklarını ifade etti.

Açıklanan bilgilere göre Suudi prens, önceki yönetimle Twitter’da elinde bulundurduğu 34.948.975 hissesini yeni yönetime devretti. Bu sayede Talal, platformun en büyük ikinci hissedarı haline geldi. Eski hisselerini tazeleyen prens, Musk’a olan bağlılığını ve güvenini dile getirdi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu