Teknoloji

Samsung Galaxy A54 kamerasıyla hayal kırıklığı yaşatacak!

Samsung Galaxy A54 akıllı telefon modeli ana kamerası ile kamerası ile mobil fotoğrafçıları hayal kırıklığına uğratabilir. İşte herkesi şaşırtan o iddia...

Galaxy A53 modelinin piyasaya çıkmasından yaklaşık yedi ay sonra, cihazın halefi niteliğindeki Samsung Galaxy A54 modeli hakkında önemli bir bilgi ortaya çıktı. Normal şartlarda yeni akıllı telefon, seleflerinden çok daha güçlü ve iyileştirilmiş teknik özellikler barındırması gerekirken; kamera konusunda kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor. Sızıntılara göre gelecek yıl piyasaya çıkacak olan cihaz, piksel sayısı konusunda büyük bir düşüş yaşayacak.

Samsung Galaxy A54, 50 MP ana kamerayla gelecek

GalaxyClub tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre Samsung Galaxy A54, 50 MP ana kamera ile karşımıza çıkacak. Galaxy A52 ve Galaxy A53’ün 64 MP ana kameraya sahip olduğu göz önüne alınırsa; yeni telefonun kamera kalitesi beklentilerin epey altında kalacak.

Samsung Galaxy A54, 50 MP ana kamerayla gelecek

Ortaya atılan bu söylenti, Samsung’un cihazın arka kamera modülünde başka birtakım değişiklikler hazırladığına da işaret ediyor. Fakat ana lens için hangi sensörlerin kullanılacağı halen daha bilinmiyor. Yine de çözünürlükte yaşanacak düşüşe rağmen; piksel sayısının yanı sıra işleme, sensör boyutu, diyafram ve lens kalitesi gibi özellikler muhtemelen çok daha iyileştirilmiş bir şekilde mobil fotoğrafçılar ile buluşacak.

İddialara göre Samsung Galaxy A54 akıllı telefon modeli 2023 yılının başlarında, muhtemelen Ocak ayı içinde piyasaya çıkacak. Telefonun 50 MP ana kamera ile geleceği iddiasının yanı sıra, üçlü kamera modülünde 5 MP ultra geniş açılı lens ve 5 MP makro lensten yararlanılacağı söyleniyor. Fakat bu bilgiler şimdilik Güney Koreli teknoloji devi tarafından resmen doğrulanmış değil.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu