Teknoloji

RTÜK’ten HBO Max platformuna onay geldi!

HBO Max platformu çok yakında Türkiye'ye geliyor. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya üzerinden açıkladı.

AT&T şirketinin sahibi olduğu WarnerMedia tarafından 2020 yılında hizmet vermeye başlayan HBO Max kısa sürede büyük ilgi gördü. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Latin Amerika, Karayipler ve bazı Avrupa ülkelerinde streaming pazarının lider isimleri arasına yerleşen servis, çok sayıda orijinal dizi ve filmi ile dikkatleri üzerinde topladı.

HBO Max platformu Game of Thrones: House of the Dragon başta olmak üzere geniş bir içerik portföyüne ev sahipliği yapıyor. Adult Swim, Boomerang, Cartoon Newtork, Cartoonito, Bad Robot Productions, CNN, Comedy Central, The CW, DC Entertainment, HBO, Sky, New Line Cinema, Sony Pictures, TNT, TBS ve Warner Bros. gibi birçok firma ile içerik sağlayıcısı olarak iş birliği gerçekleştiriyor.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: HBO Max lisansı hayırlı olsun

Uzun süredir Türkiye’ye gelmesi beklenen HBO Max’le ilgili nihayet sevindiren bir gelişme yaşandı. RTÜK o müjdeli haberi sosyal medya üzerinden duyurdu.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: HBO Max lisansı hayırlı olsun

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabı üzerinden sevindirici bir paylaşım ile karşımıza çıktı! Şahin, “Global bir marka olan HBO Max isimli internet yayın platformunun ülkemizde yayın hakkı için yaptığı lisans başvurusu onaylanmıştır. Lisansı hayırlı olsun.” açıklaması ile Netflix rakibi popüler streaming servisinin yakında ülkemizde faaliyet göstermeye başlayacağını bildirdi.

HBO Max, 2022 yılında Yunanistan, İzlanda, Letonya, Litvanya ve Türkiye pazarında hizmet vermeye başlayacağını açıklamıştı. Şimdilik resmi çıkış tarihi belirsizliğini korumaya devam etse de yıl sonuna kadar servisin ülkemizde hizmet vermeye başlayacağı tahmin ediliyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu