Teknoloji

Popüler WhatsApp özelliği Signal uygulamasına geliyor!

Signal uygulaması Hikayeler özelliğini test ediyor. Beklenen yenilik şu anda Beta sürümüne açıldı.

2014 yılında piyasaya çıkan Signal uygulaması, güvenilir mesajlaşma platformu arayan kullanıcılar için ilk akıllara gelen seçeneklerden biri haline geldi. Android, iOS, Windows, MacOS ve Linux platformlarında hizmet veren servis; şifreli sesli konuşma, görüntülü sohbet ve anlık mesajlaşma fonksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton tarafından hayata geçirilen uygulama, her geçen gün eklediği yeni özellikler ile kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

Signal platformu şimdi WhatsApp’ın popüler özelliğini kopyalıyor! Instagram, Facebook, Snapchat ve daha birçok sosyal medya platformunda da gördüğümüz Hikayeler özelliği Signal’e geliyor! Uygulama şu anda bu yeniliği Beta kullanıcıları üzerinde test ediyor.

Signal, Hikayeler özelliğini test etmeye başladı

Signal uygulaması Beta sürümüne Hikayeler özelliğini ekleyen yeni bir güncelleme aldı. Yenilik, 24 saat sonra kaybolan fotoğraf, video ve metinleri arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağladı. Hikayeler, içeriğinizi yayınlayabileceğiniz veya diğer kişilerin paylaşımlarını görüntüleyebileceğiniz bir sekmede görünmeye başladı. Sayfada bulunan Hikayelerim düğmesine ya da sağ alt köşede yer alan kamera simgesine dokunarak siz de Hikaye paylaşabilirsiniz!

Signal, Hikayeler özelliğini test etmeye başladı

Signal’e gelen Hikayeler özelliği tıpkı WhatsApp ve Instagram platformlarında olduğu gibi çalışıyor. Dolayısıyla bu özelliği kullanırken pek de yabancılık hissetmeyeceğiniz aşikar. Öte taraftan Signal, Hikayeler özelliğinden hoşlanmayan kullanıcıları da memnun edecek bir seçenek sundu. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak Ayarlar bölümünden bu özelliği kapatma şansına sahip olabiliyor. Böylelikle Hikaye sekmesi tümüyle ortadan kalkıyor ve kullanıcılar standart bir şekilde uygulamayı kullanmaya devam edebiliyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu