Teknoloji

Meta Quest Pro 30 bin TL’lik satış fiyatıyla piyasaya tanıtıldı!

Meta Quest Pro sanal gerçeklik gözlüğü resmen piyasaya çıktı! VR başlığının tüm teknik özellikleri ve satış fiyatı açıklandı.

Mark Zuckerberg bugün Meta Connect 2022 etkinliğinde şirketin Metaverse evreni girmek için geliştirmiş olduğu en yeni ürünü olan Meta Quest Pro sanal gerçeklik gözlüğü ile karşımıza çıktı. Bugün belirli bölgelerde ön siparişe açılan cihazın yakında daha fazla ülkeye geleceği öğrenildi. Dikkat çeken VR başlığının tüm teknik özellikleri açıklanırken, aynı zamanda satış fiyatı da paylaşıldı. İşte detaylar…

“Meta Quest Pro cihazı VR’da mümkün olan en iyi performansı elde etmek için tasarlanmış yeni gelişmiş kulaklık serimizin ilkidir. İnsanların Meta Quest 2 hakkında sevdiği noktaları aldık ve ona daha fazlasını ekledik,” diyen Mark Zuckerberg, cihazla ilgili merak edieln tüm ayrıntıları paylaştı. VR başlığının yüksek çözünürlüklü sensörlerin yanı sıra keskin görsellerin daha şık bir tasarımla uyum sğalaması için net LCD ekranlara sahip olduğu belirtildi. Meta avatarınızın VR’da daha doğal görünmesine yardımcı olacak göz izleme ve doğal yüz ifadeleri özellikleri eklendi.

256 GB depolama alanı, 12 GB RAM kapasitesi, uzamsal ses ve 10 gelişmiş VR/MR sensörü ile birlikte gelen Meta Quest Pro, selefine göre yüzde 50 daha yüksek performans sunan Snapdragon XR2+ işlemci ile geliştirildi. Şirket şimdiye kadar Meta Quest Store’daki oyun ve uygulamalara 1,5 milyar dolardan fazla para harcandığını belirterek, VR geliştirici ekosisteminin patlama döneminde olduğunu ifade etti.

Meta Quest Pro’nun satış fiyatı da açıklandı. Cihaz 1,499 dolardan alıcı karşısına çıktı. Bu rakam güncel kur oranına göre vergiler hariç yaklaşık 30 bin TL’ye tekabül ediyor. Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu