Teknoloji

M2 işlemcili iPad Pro’nun çıkış tarihi belli oldu

Teknoloji devi Apple bu ay M2 işlemcili iPad Pro 2022 modelleri ile karşımıza çıkacak. İşte merak edilen o tarih...

Apple, Eylül ayında gerçekleştirdiği etkinliğinde bir dizi yeni ürününü piyasaya duyurdu. Yeni akıllı saatleri, kablosuz kulaklık modeli ve elbette ki dört modelden oluşan iPhone 14 akıllı telefon serisi ile hayranlarının karşısına çıkan firma, etkinlikte ne yazık ki yeni tablet modellerine yer vermedi. Bunun için sonbahar dönemindeki ikinci etkinliğini işaret eden şirket, nihayet o lansman için harekete geçti.

iPadOS 16 işletim sisteminin beta testi planlandığı gibi gitmedi. Bu nedenle Apple, yeni iPad’lerin çıkışını süresiz olarak erteleme kararı aldı. Fakat nihayet beklenen zaman geldi! Bloomberg editörü Mark Gurman yaptığı son paylaşımda, şirketin lansman etkinliği için tarih açıklamasında bulundu. İşte dikkat çeken o açıklamanın detayları…

Yeni iPad modelleri bu ay tanıtılacak

Bloomberg editörü Mark Gurman’ın yaptığı açıklamaya göre Apple, 24 Ekim tarihinde gerçekleştireceği lansmanda yeni tablet cihazlarını piyasaya tanıtacak. 11 inç ve 12.9 inç boyutlarındaki iki iPad Pro duyurulacak. Her iki modelde de Apple’ın en güçlü işlemcisi olan M2 çipi kullanılacak. Yeni nesil MacBook’larda da kullanılan bu işlemci sayesinde ichazlar, yüksek performans ile kullanıcılarla buluşacak.

Yeni iPad modelleri bu ay tanıtılacak

M2 işlemcisinin önceki nesilden yüzde 20 oranında daha hızlı bir performans sağladığını hatırlatmakta fayda var. Gurman, iPad Pro 2022 modelinin MagSafe ve hatta belki de ters kablosuz şarj desteğiyle geleceğini ileri sürüyor. Bu sayede kullanıcıların tablet aracılığıyla iPhone ya da AirPods gibi ekosistemin diğer parçalarını da şarj edebilmelerinin mümkün hale geleceği söyleniyor.

Son olarak yeni iPad’lerin piyasaya tanıtılması ile birlikte iPadOS 16.1 güncellemesinin de yayınlanacağı ileri sürülmekte.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu