Teknoloji

Laptop Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Yazımızda ayrıca, Notebook pili nasıl şoklanır sorusuna da yanıt bulacaksınız

Masaüstü bilgisayarların yerini hızlı bir şekilde notebook ve laptop gibi ürünler alsa da bu ürünlerin şarjının hemen bitmesi kullanıcıların mağdur olmasına sebep oluyor. Sizler laptop kullanıcısıysanız eminiz hatır hantır laptop batarya ömrü nasıl uzar sorusunu cevabını arıyorsunuzdur. Bataryasının kısa süre içerisinde tamamen bitmesinden yakınanlar için notebook bataryası nasıl şoklanır hususunda da bilgi vermeye çalışacağız.

Laptop pillerinin kısa ömürlü olmasının en büyük nedeni yapılan kullanıcı hatalarıdır. Cihazınızı aldığınız ilk günden itibaren bazı hususlara dikkat edecek olursanız emin olun batarya ömrü uzun olacaktır. Şimdi sizlere maddeler halinde batarya ömrünün uzun olması için yapılması gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

• Elektrik kaynağına yakın olduğunuz zamanlar bataryayı çıkarın ve kablolu sistem aracılığıyla güç sağlamaya özen gösterin.
• Batarya ömrünü kısaltan en önemli husus cihazın aşırı derecede ısınmasıdır. Bu ürünleri kullanırken soğutucu kullanmaya özen gösterin.
• Laptop veya notebook ilk alındığı zaman cihaz 48 saat çıkarmamak koşuluyla şarjda takılı kalmalıdır.
• Batarya hiçbir şekilde ıslak ve nemli objeler ile temas ettirilmemelidir.
• Alınan darbeler bataryanın erken ömrünü sonlandırmasına neden olacağından kesinlikle batarya sert zemine düşürülmemelidir.

Laptop Batarya ÖmrüBatarya şoklama işlemi bataryanın voltaj değerine göre yapılır. Daha önceden hiç şoklama yapmadıysanız kesinlikle uzman birisinden destek almalısınız. Örneğin 12 volt ile çalışan bir bataryanız varsa adaptör kutuplarına batarya kutuplarını bağlayın. Fiş ile bağlantı kurduğunuz zaman bataryanız şoklanacaktır.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu