MagazinTeknoloji

Kanye West tartışmalı sosyal medya uygulaması Parler’ı satın alıyor

Ünlü rapçi Kanye West, Twitter ve Instagram'da yasaklandıktan sonra Parler adlı sosyal medya uygulamasını satın almaya karar verdiğini duyurdu.

ABD’li ünlü rap yıldızı Kanye West, Twitter ve Instagram uygulamalarında yaptığı Yahudi karşıtı paylaşımlar nedeniyle her iki platformda da yasaklandı. Bunun üzerine meşhur şarkıcı, rotasını Parler uygulamasına çevirdi. West’in bu sosyal medya uygulamasını satın almak istediği ortaya çıktı!

Parler uygulaması bilindiği üzere özellikle de ABD’de muhafazakar görüşteki insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl tüm sosyal medya platformlarında yasaklanan eski ABD Başkanı Donald Trump da bir dönem bu uygulamada boy göstermişti. Hatta uygulama, Amerika Birleşik Devletleri tarihine kara leke olarak düşen Capitol Baskını eyleminin kitlelere duyurulmasına ev sahipliği yaptığı için Google Play Store ve Apple App Store’dan da yasaklanmıştı. Tartışmalı bir geçmişe sahip olan Parler’e şimdi Kanye West talip oldu!

Kanye West, Parler uygulaması için atağa geçti!

Parler CEO’su, tüm sesleri memnuniyetle karşılandığı sansürsüz bir ekosistem yaratmak için Kanye West’in büyük bir rol üstleneceğini dile getirdi. West ise “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olduğu bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkına sahip olduğumuzdan emin olmalıyız,” açıklamasında bulundu.

Kanye West, Parler uygulaması için atağa geçti!

Kısa bir yasaklanma sürecinden sonra yeniden Google Play Store ve Apple App Store platformlarına geri dönen Parler uygulaması, Kanye West tarafından satın alındığı takdirde yeniden eski popülaritesini elde edebilir. Fakat pek çok sosyal medya kullanıcısı, bu ‘yeniden doğuşun’ tehlikeli sonuçlar doğurabileceği konusunda endişeli… West, şu anda platformu satın almak için girişimlerine devam ederken; önümüzdeki günlerde bu satın alımın onaylanıp onaylanmayacağı netlik kazanacak.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu