Teknoloji

iPhone 5c için yolun sonu geldi!

Apple, iPhone 5c modelini vintage listesine ekledi. Popüler cihaz onarım desteklerini tamamen kaybediyor.

Teknoloji devi Apple bugün önemli bir gelişme ile hayranlarının karşısına çıktı. Şirketin 2013 yılında piyasaya tanıttığı ve o döneme adeta damgasını vuran akıllı telefon modeli iPhone 5c için yolun sonuna gelindi. Şirket, rengarenk tasarımı ile dikkatleri üzerinde toplayan bu yenilikçi modelini 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren vintage listesine dahil edeceğini bildirdi.

Apple’ın vintage listesi sürekli olarak güncelleniyor. Şirket bu listede, artık tüm onarım ve hizmet desteklerini kaybeden modellerini sıralıyor. Dolayısıyla iPhone 5c’nin desteğinin de çok yakında sona ereceği anlaşılıyor. Artık tarihin tozlu raflarında adı anılacak olan bu cihaz için Cupertino merkezli şirket, yetkili servis sağlayıcılarına bilgi veren bir not gönderdi. Gelecek ay cihazın fişinin çekileceği böylelikle kesinlik kazanmış oldu.

iPhone 5c modeli renkli tasarımıyla ilgi odağı olmuştu!

2013’te piyasaya çıkan iPhone 5c her ne kadar büyük satış rakamlarına ulaşamasa da canlı renklere sahip ilk iPhone modeli olarak hafızalarda apayrı bir yer edinmişti. Mavi, yeşil, pembe, sarı ve beyaz renk seçenekleri ile raflara gelen bu cihaz, Apple için oldukça ayrı bir yere sahip. Zira bu modelden sonra dahi şirket böylesine canlı renkleri bir daha hiçbir zaman tercih etti. 5c modelleri Apple için ‘ilk ve tek‘ olarak kaldı.

iPhone 5c modeli renkli tasarımıyla ilgi odağı olmuştu!

2020 yılının sonlarında ‘eski’ olarak işaretlenen iPhone 5c, şimdi ise tümüyle ‘vintage’ haline geliyor. Zaten yıllardır satışı bulunmayan model, artık onarım desteklerini de kaybetmeye hazırlanıyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu