Teknoloji

iPhone 15 özellikleri belli oldu!

Apple gelecek yılın eylül ayında iPhone 15 akıllı telefon serisi ile karşımıza çıkacak. Heyecanla beklenen cihazların teknik özellikleri ortaya çıktı!

iPhone 14 serisi geçtiğimiz ay piyasaya çıktı. Ülkemize yüksek satış fiyatları ile giriş yapan akıllı telefon ailesi, özellikle de Pro ve Pro Max modellerinin tasarımı ve performansıyla hayranlık uyandırdı. Apple’ın amiral gemisi akıllı telefon modelleri halen daha çok konuşulurken, şimdi şirketin gelecek yıl piyasaya süreceği iPhone 15 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı!

Apple her yıl eylül ayında yeni akıllı telefon serisi ile hayranlarıyla buluşuyor. Dolayısıyla iPhone 15 ailesinin tanıtım lansmanı için önümüzde oldukça uzun bir süre var. Ancak nasıl bir cihazla karşılaşacağımız hakkında bazı ipuçları karşımıza çıktı. Serinin Pro modeli hakkında ilk detaylar geldi! İşte ayrıntılar…

iPhone 15 serisi RAM kapasitesi ortaya çıktı

TrendForce tarafından ortaya atılan iddialara göre iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri A17 Bionic işlemci ile gelecek. Öte taraftan bu cihazlarda 8 GB RAM kapasitesi yer alacak. Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone 14 Pro, 6 GB RAM kapasitesiyle çıkmıştı.

Serinin standart modellerinde ise A16 Bionic işlemci yer alacak. Öte taraftan bu cihazlar, 6 GB RAM kapasitesi ile karşımıza çıkacak.

iPhone 15 serisi RAM kapasitesi ortaya çıktı

Apple, USB-C bağlantı desteğini gelecek yıl getirecek

Söylentilere göre iPhone 15 serisi, Lightning bağlantı girişi yerine USB-C girişine yer verecek. Bu karar, Avrupa Birliği’nin 2024 yılına kadar teknoloji üreticilerini tek tip şarj kablosuna geçmek zorunda bırakmasından ötürü meydana gelecek. Aksi takdirde bu şirketler, AB ülkelerinde cihazlarını satamayacak.

iPhone 15, 10x optik yakınlaştırma imkanı sunacak

Son olarak Apple, gelecek yıl raflara gelecek olan amiral gemisi telefon modellerinde kamera konusunda bir dizi iyileştirme yapacak. Cihazların 10x ya da daha büyük bir optik yakınlaştırma desteğine sahip olması bekleniyor. Şu anda raflarda olan telefonların 3x yakınlaştırmaya sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu