Teknoloji

iPadOS 16.1 güncellemesinin çıkış tarihi belli oldu

Bloomberg'den Mark Gurman'a göre Apple, iPadOS 16.1 güncellemesini ekim ayının son haftasında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Mark Gurman, bugün paylaştığı bir tweet’te, iPadOS 16.1 güncellemesinin 24 Ekim günü piyasaya sürüleceğinden bahsetti.

Teknoloji devi Apple, muhtemelen iOS 16.1 ile birlikte aynı anda iPadOS 16.1 güncellemesini yayınlayacak. Aslında, iPadOS 16 güncellemesi bazı sorunlardan dolayı bir gecikme yaşadığı için iPadOS 16 yerine iPadOS 16.1 güncellemesi piyasaya sürülecek. 

iPadOS 16.1 güncellemesi tüm iPad Pro modelleri kapsayacak

iPadOS 16.1 güncellemesi tüm iPad Pro modelleri, üçüncü nesil iPad Air ve üst modeller, beşinci nesil iPad mini ve üst modeller ile uyumlu olacak.

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen iOS 16 güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenen iPadOS 16 gecikmeli olarak 24 Ekim’de gelecek. Güncellenmeyi ertelemenin bir sebebi vardı. Bazı kullanıcılar, çakışan pencerelerde birden fazla uygulamanın kullanılmasına izin veren yeni Stager Manager özelliği eleştirmişti. Bu eleştirilerin ardından iPadOS 16 güncellemesi ertelenmişti. 

Şirket, son haftalarda Stage Manager özelliğini yeniden değerlendirdi ve geliştirdi. Beta sürümü ile deneyim elde eden bazı kullanıcılar, Stage Manager özelliğinin hala birkaç sorunu olduğunu ifade etti. 

Tüm bunlara ek olarak, iPadOS 16.1 güncellemesi ile birlikte macOS Ventura da ekim ayında kullanıcılar ile buluşacak. Mac kullancılarına yeni deneyimler yaşatacak olan macOS Ventura merakla bekleniyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu