Teknoloji

Instagram’a Yeni Özellikler Geldi

Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan Instagram’a yeni özellikler geldi. Meta tarafından yapılan duyuruya göre, şimdilik bazı ülkelerde aktif olan bu yeni özellikler ile kullanıcı deneyimi iyileştirilecek ve güvenlik sorunları ortadan kaldırılacak.

Instagram, dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından biri. Buna rağmen bu platformda sürekli olarak geliştirilmeye ve kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeye yönelik adımlar atılıyor.

Meta tarafından yapılan duyuruda, Instagram’a yeni özellikler geldiği, ancak bu özelliklerin şimdilik bazı ülkelerde yayınlandığı açıklandı. Bu özellikler arasında en dikkat çekici olanı ise Sessiz Mod olarak duyurulan özellik. Bu mod, uygulamayı kullanmaya ara vermek isteyenler için faydalı olacağa benziyor.

Sessiz Mod ile Gelen Bildirimler Susacak

Sessiz Mod, kullanıcıların uygulamayı kullanmak istemediklerinde, ara vermeyi hedeflediklerinde devreye alabilecekleri bir seçenek. Bu seçenek aktifleştirildiğinde, gelen bildirimler otomatik olarak susturulacak. Ayrıca mesajlara otomatik olarak yanıt verilecek ve kişinin aktif olmadığı karşıdakilere iletilecek.

Özellik henüz yeni ve bazı ülkelerde yayınlandığı için Instagram tarafından yayınlanan görüntüler üzerinden yorumlar yapılıyor. Bu görüntülere göre, hesabını sessiz moda alan kullanıcıların hesaplarında, hesabın sessiz modda olduğunu gösteren bir yazı yer alıyor.

Ayrıca ilgili modun ne kadar aktif kalacağı da ayarlanabiliyor. Bir zamanlayıcı yardımıyla sessiz modun süresi kolay bir şekilde ayarlanıyor ve süre dolduğunda sessiz mod otomatik olarak devre dışı kalıyor.

Bu özellik şimdilik Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve ABD’de yayınlandı. Yakın zamanda diğer ülkelere de özelliğin gelmesi bekleniyor.

Yeni gelecek bir diğer özellik olarak ise önerilerde, aynı anda birden fazla gönderi gizleme olarak duyuruldu. Bu özellik sayesinde keşfet bölümünde görmek istemediğiniz birden fazla içeriği seçebilecek ve bunları toplu şekilde gizleyebileceksiniz.

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu