Teknoloji

Instagram Yeni Özelliklerle Kullanıcı Deneyimini Arttırmayı Hedefliyor

Instagram CEO’su Adam Mosseri, gelecek yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini arttırmayı hedeflediklerini açıkladı

Kullanıcıların paylaşımlarını zamanlaması ve IG TV web sürümünün yenilenmesinin temel hedefinin kullanıcı deneyimi olduğu belirtildi.

Instagram’ın CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olan Adam Mosseri, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile yeni özelliklerin geleceğini duyurdu. 2008 yılından bu yana Meta için çalışan Mosseri, yeni özelliklerin bir kısmının içerik üreticilerini yakından ilgilendirdiğini bildirdi.

Instagram kullanan içerik üreticileri, yapacakları paylaşımları direkt yayınlamak zorunda kalmayacak. Zamanlama özelliği ile birlikte, paylaşımın hangi saatte yayınlanacağını planlayabilecek.

Gelecek olan güncelleme ile birlikte içerik zamanlama artık tüm kullanıcılara açılacak. Bilindiği gibi daha önce üçüncü parti uygulamalar kullanılarak zamanlama yapılıyordu.

Paylaşım Planlama / Zamanlama Özelliği Geliyor

Instagram’da paylaşım yapmak isteyenler, hazırladıkları paylaşımları hemen yayınlamak zorunda kalıyordu. Paylaşımlarını zamanlamak isteyenler ise üçüncü parti yazılımlar veya uygulamalar kullanıyordu.

Üçüncü parti yazılımların riskleri nedeniyle birçok kullanıcı bu seçeneği tercih edemiyor ve dolayısıyla içerik zamanlama özelliğini kullanamıyordu.

Kullanıcılar, Gelişmiş Seçenekler bölümünü kullanarak paylaşımlarını 75 gün sonrasına kadar planlayabilecek. Böylece üçüncü parti yazılımlar kullanılmadan, paylaşım zamanlama özelliği kullanılabilecek.

Gelecek güncelleme, sadece bu yeniliği içermiyor. Aynı zamanda IGTV web ara yüzü de yenilenecek. Instagram’ın web uygulamasının da güncelleneceği ifade edildi. IG Web, artık çok daha hızlı ve çok daha kullanışlı bir ara yüze sahip olacak.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu