Teknoloji

GoPro Hero8 Aksiyon Kamerası Ürün İnceleme

Geçtiğimiz yıl GoPro firmasını satışa sunduğu Hero8 Black Aksiyon kamerasını inceledik

Öncelikle Hero8 aksiyon Kamerasının kullanıcıyı düşünen özelliği kasanın altında iki adet tırnak yerleştirlmiş olması. Böylelikle kamera başka bir aparata gerek kalmadan rahatlıkla tripota takılabiliyor. Bir diğer yenilik ise batarya ve hafıza kartı kamera kasasının yan tarafına yerleştirilmiş. Batarya veya hafıza kartını değiştirmek için kamerayı tripottan sökmeye gerek kalmadan rahatlıkla değiştirebiliyoruz. Bu özellik kullanıcı dostu bir özellik böylece aksiyona ara vermeden devam edilebiliyor.

Kayda girmek için kayıt tuşu sağ üst köşede. Hero 8 de hem kasanın altında hem de ön tarafında iki adet mikrofon mevcut olduğundan ses kalitesinin artması sağlanmış.

GoPro Hero8 aksiyon kamerası ürün İnceleme

GoPro birde yeni Hero 8 Black ile kullanıma uygun olan Vlog Kiti duyurdu. Vlog Kitte ekstra bir ekran harici bir mikrofon ve harici bir ışık bulunuyor.Vlog kalitesini 4K ya kadar arttırabilir ve harika Vlog çekimleri yapabilirsiniz.12 mp fotoğraf çekebilme özelliğine sahip Hero 8 aynı zaman da Super Foto modunda iyileştirilmiş HDR fotoğraf çekme özelliğine de sahip. Ayrıca Live burst özelliği sayesinde sadece 1,5 dakikada 90 kare çekebilirsiniz.Video özelliklerinde 4K çözünürlükte iken 60 kareye kadar , 1080 p de iken 240 kareye kadar videolar kaydedbilirsiniz.

Su geçirmiyor su altı çekimi yapılabilir. 10 metreye kadar su geçirmeme özelliği olduğundan su altında da görüntü alabilirsiniz. Ancak şunu belirtelim ki dalış yapanlar için özel kılıfın içerisine Hero 8 kameranızı yerleştirirseniz 60 metreye kadar su geçirmemesini sağlayabilirsiniz.

Sarsıntı en aza iniyor. Hypersmooth özelliği ile gelen kamera sarsıntı önleme özelliği en üst seviyede Boost yapıldığında da daha iyi hale geliyor. Ayrıca bütün Frame Gradeler de Hypersmooth kullanılıyor. Hero 8 de yeni bir özellik olarak Horizon leveling eklenmiş. Bu özellik sayesinde aksiyon kamerası ile çekim yaparken ufuk çizgisi baz alınarak çekilen karenin düzgün olmasını sağlıyor. Kamera yere paralel olmasa bile kendisi görüntüyü ufuk çizgisine paralel şekilde çekiyor. Buda video çekerken sinematik görüntü çekmemizi sağlıyor.

Bir başka özellik time warp özelliği zaman atlamalı videolar çekebiliriz. Özel Lensler sayesinde farkı açılardan çekim yapabilme özelliği bulunuyor. Gece çekim modu da bulunuyor.

Hero 8 videoları tam 8 kata kadar yavaşlatabiliyor.
Waw audo capture sayesinde çekilen dosyaların yanına ek olarak birde waw dosyaları oluşturuyor.Buda post prodüksiyon aşamasında daha kaliteli tasarım yapılmasını sağlar.
Özelliklerinin arasında rüzgar sesi azaltma özelliği de var. 1080p canlı yayın özelliği olan Hero8 kamerası ile telefondan bir uygulaması ile Youtube’dan canlı yayın yapılabiliyor.

GoPro Hero 8 aksiyon kamerası ürün incelemeyi bitirdiğimizde görülüyor ki Aksiyon tutkunları , amatör fotoğrafçılık ,amatör video çekimleri yapanlar bu kamera ile sorun yaşamadan çekimlerini gerçekleştirebilirler. Ürünün özelliklerine bakıldığında fiyatının normale yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu