Teknoloji

Google Pixel 7a prototipi eBay’de Galaxy Z Fold 4 fiyatıyla satıldı

Çok yakında piyasaya çıkacak olan Google Pixel 7a'nın prototip modeli eBay platformunda rekor fiyata alıcı buldu.

Yakın zamanda Google’ın Pixel 7 ailesini tamamlayan yeni ara cep telefonu olarak tanıtılması beklenen Pixel 7a’nın Amerikan platformu eBay’de satılacağı ortaya çıktı. Önümüzdeki haftalarda satışa çıkması beklenen model son derece yüksek bir fiyata satıldı.

Geçtiğimiz günlerde çeşitli söylentilere konu olan yazılım tarafından bloke edilen Pixel 7a prototipi eBay’de satışa sunuldu. 1.650 dolar tutarındaki ilk teklifle, cihaz uzun süre açık artırmada kaldı ve 2.650 doların üzerinde teklifler oldu.

Bu modelin beklenen fiyatının yaklaşık 500 dolar olduğunu, dolayısıyla müzayedede elde edilen değerlerin ürkütücü olduğunu hatırlatmakta fayda var. Açıklamada, Pixel 7a’nın bloke olduğu için açılmayan ve çip çekmecesi hala eksikken yalnızca fastboot modunu etkinleştirebilen bir prototipi olduğuna dikkat çekiyor.

Duyurulan varyant, Samsung tarafından üretilen 8 GB LPDDR5 RAM belleğe ve 128 GB dahili depolama alanına sahip. Ne yazık ki duyuru, cihazla ilgili başka herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Pixel 7a özellikleri neler olacak?

Pixel 7a’nın Pixel 6A ile bazı benzerlikler taşıması ve bir evrim olarak hizmet etmesi bekleniyor. Tasarım, Pixel 7 kardeşini hatırlatan 2022 cihazından ilham alacak.

Cihazın yeniliklerinden biri, Full HD+ çözünürlüğe sahip bir AMOLED ekranın benimsenmesi ve 90 Hz yenileme hızı desteği olacak. Pixel 6a’nın 60 Hz ile sınırlı olduğu düşünüldüğünde bu yükseltme dikkat çekici görünüyor. Diğer özelliklerin yanı sıra Pixel 7a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da da bulunan Google’ın tescilli yonga setinin ikinci nesli olan Tensor G2 ile donatılmalıdır.

Son olarak 6 GB veya 8 GB RAM, 128 GB depolama alanına sahip olabilir ve işletim sistemi olarak Android 13 çalıştırabilir.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu