Teknoloji

Gianni Infantino’dan FIFA oyunlarına müjdeli haber!

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Electronic Arts şirketi ile ayrılığın ardından FIFA oyunlarının devam edeceğini açıkladı.

The Times’ın spor muhabiri Martyn Ziegler tarafından yayınlanan bilgilere göre, FIFA Başkanı Gianni Infantino, Electronic Arts ile ortaklık olmasa bile yıllık FIFA oyunlarını yayınlamaya devam etmek istiyor.

Infantino’ya göre FIFA oyunları yayınlanmaya devam edecek, yakında futbol serisinin sonraki oyunları hakkında daha fazla haber resmi olarak açıklanacak. Başkan, “Yeni FIFA oyunu FIFA 25, 26, 27 gibi her zaman herhangi bir kız veya erkek çocuk için en iyi elektronik oyun olacak, bununla ilgili çok yakında haberlerimiz olacak” dedi.

FIFA, EA ile pozisyon için yarışacak

Gazeteci Martyn Ziegler, Twitter üzerinden, FIFA başkanının rakip bir futbol oyunu başlatarak EA Sports ile eşit şartlarda rekabet etmeyi planladığını söyledi. EA ile olan sözleşmenin sona ermesinin ardından FIFA ve Electronic Arts, FIFA’nın talep ettiği miktarda EA anlaşmadığı için yeni bir anlaşmaya varamadı.

EA Sports, FIFA adı olmadan oyunları geliştirmeye devam etmeye karar verdi. FIFA, video oyunu futbol pazarına girmek için başka ortaklar arayacak. FIFA oyunlarının geleceğinin nasıl olacağını şu ana kadar bilmiyoruz ancak Infantino’nun yorumuna göre yakında konuyla ilgili haberlerimiz olacak.

Bu karmaşık hikayenin detayları ortaya çıktıkça Electronic Arts, FIFA 23’ün serinin tarihindeki en büyük hit olmasını bekliyor. Business Wire tarafından yayınlanan EA’nın mali üçüncü çeyrek mali sonuçlarına (Ekim, Kasım ve Aralık ayları için) göre, şirket yıllık bazda yüzde 3 artışla yaklaşık 1.65 milyar dolar gelir bildirdi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu