Teknoloji

Elon Musk, Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini kovacak!

Ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter platformunda çalışan personellerin büyük bir kısmını işten çıkarmayı planlıyor.

Elon Musk hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı. Washington Post tarafından paylaşılan habere göre başarılı iş insanı Musk, Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini şirketten kovmayı planlıyor. Milyarder girişimcinin yatırımcılar ile yaptığı bir toplantıda, platformu mümkün olan en küçük ekiple işletmek istediğini ve çalışan sayısını 7 bin 500’den yaklaşık olarak 2 bine düşürmeyi planladığını belirttiği ortaya çıktı.

Elon Musk, Twitter’da minimum personel sayısıyla devam etmek istiyor

Ortaya atılan iddialara göre Elon Musk, platformun şu anda epey kalabalık olduğunu ve çalışan sayısını azaltmanın şirketi daha verimli bir hale getireceğini düşünüyor. Tesla CEO’su, Twitter’ı en basit operasyonel gereksinimlerde işletip bakımını yapmak için de gereken minimum personel sayısını elinde tutmayı amaçlıyor. Şimdilik konuya ilişkin Musk’tan bir cevap gelmiş değil. Ancak konuyla ilgili açıklama yapmaması, iddiaların doğruluk payını artırıyor.

Elon Musk, Twitter'da minimum personel sayısıyla devam etmek istiyor

Washington Post’un raporuna göre çalışan sayısındaki azalma, şirketin ödemelere yaptığı harcamaları 2023 yılında 1,5 milyar dolardan 800 milyon dolara düşürecek.

X.com nihayet hayata geçebilir

Bu ayın başlarında ünlü iş insanı Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın alma teklifini yeniledi. Tahminlere göre Musk’ın Twitter’ı satın alması durumunda, uygulamanın Çin’deki WeChat platformuna benzer bir hizmete dönüşeceği düşünülüyor. Bilindiği üzere WeChat mesajlaşma, sosyal medya, ödeme hizmetleri, çevrim içi alışveriş ve yemek dağıtımı hizmetlerini bir araya getiriyor. Musk’ın bunu X.com isimli gizemli projesiyle birleştirerek hayata geçireceği öne sürülüyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu