Teknoloji

Bruce Willis sinemaya kariyerine Deepfake teknolojisiyle devam edecek

Efsane oyuncu Bruce Willis deepfake teknolojisi sayesinde emekli olduğu sinema perdelerine geri dönmeye hazırlanıyor.

67 yaşındaki ünlü oyuncu Bruce Willis görkemli bir kariyere imza attı. Şimdiye kadar Armageddon, Altıncı His, Zor Ölüm serisi, Ucuz Roman, 12 Maymun ve daha pek çok efsane filmde başrol koltuğunda oturan yıldız aktör, bu yıl ne yazık ki üzücü bir haberle hayranlarının karşısına çıktı. Hastalığı yüzünden sinemayı bırakan aktör, sevenlerini oldukça etkiledi.

Bruce Willis afazi hastalığına yakalanması sonucu sinemayı bırakırken; tecrübeli aktör ile ilgili nihayet hayranlarını sevindiren bir açıklama geldi. Usta oyuncunun fiziksel olarak bir daha sete çıkmayacağı bilinse de deepfake teknolojisi sayesinde yeniden kamera karşısına geçeceği öğrenildi. Peki ya bu nasıl olacak? İşte detaylar…

Bruce Willis sinemasında ikinci dönem başlıyor!

Telegraph adlı meşhur İngiliz gazetesinde yer alan bilgilere göre Bruce Willis, deepfake teknolojisi sayesinde ekranlarda boy göstermeye devam edecek. Sinema kariyerinde emekli olan yıldız aktör, bu defa tamamen sanal da olsa ikinci bir kariyere başlangıç yapacak.

Ortaya çıkan bilgilere göre Bruce Willis’in görüntü hakları bir deepfake şirketine satıldı. Bu anlamda Willis, deepfake’de resmi olarak boy gösteren ilk Hollywood yıldızı olma unvanını elde etti. Artık sahnelerde dijital ikizi ile izleyicilerine hitap edecek olan ünlü oyuncu, bu sayede son yıllarda düşüşe geçen kariyerini toplamak için de ümit besliyor.

Deepfake her ne kadar yeni bir teknoloji olarak kabul edilse de daha önce sinemada çeşitli temsilleri bulunuyor. Bunun en bilinen örneği ise rahmetli aktris Carrie Fisher’ın Star Wars serisinde yer alması olmuştu.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu