Teknoloji

Bir Karadeniz Hayalim Var!

Karadeniz'in Turizmden çok daha fazla pay alması için neler yapılmalı

Kim bilir belki Karadeniz sahiline yakın dağlardan (viyadüklerle, tünellerle, ekolojik anlamda yabani hayvanların rahatça geçebileceği doğal köprüleriyle ve etrafında yeni türeyebilecek çarpık ve doğaya uyumsuz yapılaşmalara engel olarak) geçen hızlı treni de bir gün görürüz belki. Dağlardan dedik çünkü, (taşıma suyla doldurulan!, sahili bozan, şehri çukurda bırakıp taşkınların kucağına atan) sahil yolunun yapılmasıyla yeterince bozulan güzelim koylarımıza daha fazla zarar vermeden ve dağlardan (sahil yolundan eminiz daha az maliyetle) geçilerek (İsveç misali), doğamızın, yeşilimizin, kültürümüzün içinden yürüyen demiryoluyla hem bölge ekonomisi, hem ülkemiz gelişirdi.

NOT: Gerçi eski sahil yolu zaten vardı diyebilirsiniz evet ama, yine de yeni sahil yolunun daha üst kısımlardan geçmesi daha uygun olurdu. Artık yapacak birşey yok evet, olan oldu! Artık önümüze bakıp, bölgeyi turizme nasıl kazandırırız onun derdine düşmeliyiz.

Eğer sizde Karedeniz’de yaşıyorsanız, bu düşüncemiz hakkında ne yorum yapardınız.

Ahmet

İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü Mezunu. Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu