Teknoloji

ASUS, ROG Phone 7 için tarih verdi

ROG Phone 7 oyun telefonu serisi çok yakında piyasaya çıkacak. ASUS'tan tarih açıklaması geldi!

ASUS, uzun zamandır beklenen ROG Phone 7 serisinin duyurusunu onayladı. Markanın yeni nesil oyun akıllı telefonları, 13 Nisan’da resmi olarak tanıtılacak. Merakla beklenen cihazlar “her şeye hükmedecek bir silah” olarak tanımlanıyor, ancak cihazlarla ilgili daha fazla ayrıntı henüz verilmedi.

ASUS’un sosyal ağlarında yayınladığı poster, yalnızca bir odanın içindeki 7 numaralı ışıklı parçaya sabitlenmiş bir robot kolu gösteriyor. Bu poster, yapılacak resmi duyurunun tarihini ve saatini doğruluyor. Beklenen akıllı telefon serisiyle alakalı akıllardaki soru işaretleri gideriliyor.

Tanıtımına bir aydan az bir süre kalmış olsa da ROG Phone 7 hakkında henüz ne yazık ki çok az detay biliniyor. Serideki modellerden biri yakın zamanda performans inceleme sitesi Geekbench’te ASUS_AI2205_D modeli olarak sızdırıldı ve son raporlara göre bunun ROG Phone 7D olmasını bekliyoruz.

Liste, merakla beklenen oyun telefonu serisinin kutudan çıkar çıkmaz 16 GB RAM kapasitesi ve Android 13 işletim sistemi ile birlikte güçlü Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini kullanıldığını onaylıyor.

ASUS’tan yeni oyun akıllı telefon serisinin en az üç modelle çıkması bekleniyor: ROG Phone 7, 7D ve 7 Ultimate. Tüm bu cihazlar Qualcomm’un en son işlemcisi, yüksek yenileme hızına sahip OLED ekran, hızlı şarjlı büyük pil ve benzersiz oyun deneyimi ile güçlendirilmiş bir donanıma sahip olacak. Cihazla ilgili daha fazla detayın önümüzdeki günlerde sızıntılar veya yeni resmi teaserlar yoluyla ortaya çıkması bekleniyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu