Teknoloji

Apple’dan kritik hamle! iPhone 15 Ultra hakkında bomba iddia geldi

İddialara göre Apple, gelecek yıl piyasaya süreceği iPhone 15 Ultra modelini serinin 'Pro Max' cihazının yerine koyacak.

Teknoloji devi Apple, 7 Eylül tarihinde iPhone 14 akıllı telefon serisini piyasaya duyurdu. Toplamda dört modelden oluşan aile, standart cihazın yanı sıra performans sırasına göre Ultra, Pro ve Pro Max modelleri ile karşımıza çıktı. Fakat Apple’dan kritik bir hamle geldiği. Ortaya çıkan bilgilere göre şirket, gelecek yıl hayranlarına duyuracağı iPhone 15 serisinde önemli bir değişikliğe gidecek. Alışık olduğumuz isimlendirme politikası baştan aşağıya değişim gösterecek. İşte detaylar…

iPhone 15 Ultra, yeni serinin ‘Pro Max’ cihazı olacak

Bloomberg yazarı Mark Gurman özellikle de Apple ile ilgili yaptığı son derece isabetli iddiaları ile sektörde güven duyulan bir isim olarak tanınıyor. Kaliforniyalı şirkete yakınlığıyla da bilinen Gurman, son iddiasıyla herkesi şaşırtmayı başardı! İddialara göre Apple’ın akıllı telefonlarında Pro Max olarak adlandırdığı serinin en güçlü modelleri, gelecek yıldan itibaren bambaşka bir isimlendirme alacak. Şirket bu modellerini ‘Ultra’ etiketi ile piyasaya sürecek.

iPhone 15 Ultra, yeni serinin 'Pro Max' cihazı olacak

Apple’ın bu hamlesi şu anda kesinlikle düşük bir ihtimal olarak görünmüyor. Hatta tam aksine, şirketin bugüne kadarki en güçlü Apple Silicon işlemcisinin M1 Ultra olarak isinlendirmesi; öte taraftan bugüne kadarki en sağlam akıllı saat modelinin geçtiğimiz haftalarda Apple Watch Ultra adıyla piyasaya çıkması da bu değişikliğin ipuçları olarak değerlendiriliyor.

Son olarak Mark Gurman, gelecek yıl piyasaya çıkacak olan iPhone 15 serisinin USB-C bağlantı girişi ile destekleneceğini, Lightning kablolarının ise artık tarihe gömüleceğini iddia etti.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu