Teknoloji

Apple, iPhone 14 Pro’daki can sıkıcı problemi çözüyor!

Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde karşılaşılan can sıkıcı kamera problemini çözmek için harekete geçtiğini açıkladı.

Teknoloji devi Apple, 7 Eylül tarihinde yeni cihazları ile karşımıza çıktı. Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği etkinlikte şirket Apple Watch Ultra, Apple Watch SE, Apple Watch Series 8, AirPods Pro 2 ve son olarak heyecan yaratan iPhone 14 akıllı telefon ailesini bizlere duyurdu.

Standart modelin yanı sıra iPhone 14 Ultra, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere toplamda dört farklı varyant halinde piyasaya tanıtılan amiral gemisi telefon serisi, henüz ilk günden büyük ilgi topladı. Yüksek satış fiyatlarına rağmen tüm dünyada ciddi ön sipariş sayılarına ulaşıldı. Türkiye pazarına önümüzdeki günlerde giriş yapacak olan seri, şu anda ABD gibi bazı ülkelerde satışa sunulmuş durumda. Fakat bu telefonları satın alan kullanıcılar, Pro ve Pro Max modellerinde ciddi sıkıntılar ile karşılaşmaya başladı! Kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan o hayata ilişkin Apple’dan açıklama geldi.

iPhone 14 Pro modellerindeki kamera problemi giderilecek

iPhone 14 Pro modellerindeki kamera problemi giderilecek

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcıları TikTok, Instagram ve Snapchat gibi popüler üçüncü taraf kamera uygulamalarında ciddi sorunlarla karşılaştığını bildirdi. Yapılan bildirimlere göre söz konusu modellerde kameralar sallantılı bir şekilde çekim yaparken, aynı zamanda lensten gelen bir vızıltı sesinin ona eşlik ettiği paylaşıldı.

Bu can sıkıcı problem için Apple harekete geçtiğini bildirdi. Şirket, CNBC’ye yaptığı açıklamada sorunun farkında olduğunu doğruladı. Tahminlere göre problemin çözümü için yeni iOS güncellemesini beklemek zorunda kalacağız.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu