Teknoloji

Android ART Neyi İfade Eder?

Android Run Time adındaki ART, uygulamaların doğrudan makine dilindeki donanım bileşenleriyle, iletişime geçmesi olarak anlatılabilir.

Android ART makinelerde olması gereken donanım demektir. Android Run Time adına sahip olan ART, makine bileşenleri ile herhangi bir emülatör kullanmadan önce, iletişime geçmesi olarak anlatılabilmektedir. Aslında donanın denince akla 1 ve ya sıfır gelir. Fakat bu işletimin değerini arttıran sebepler var. Bunun sebebi makinenin bileşenleri ile donanım arasındaki makine dilidir.

İşletim sistemlerinde, çekirdek ve bileşenler, ara yüzün oluşturduğu donanımdan ibarettir. Kısacası donanım her şey demek bütün işletim sistemini en iyi karşılayan aygıttır. Hangi cihazı kullanırsanız kullanın, PC olsun ya da tablet ve ya akıllı telefon fark etmez. Önemli olan onun düzgün bir şekilde çalıştıran bir donanıma sahip olmasıdır. Android cihazlarında ART bilinen ve eskiden dalvik diye tabir edilen bu işletim sistemi, teknolojinin yeniliği sayesinde büyümeye devam etti. Kısacası, AndroitdART, donanım yazılımı demektir. Peki, bu yazılımın genel olarak ne olduğunu merak ediyorsanız lütfen makalemizin devamını okuyun.

Android ART ‘IN Dalvike Göre Artıları Nelerdir?

İlk zamanlar çok fazla tutulmayan, bu uygulama, daha sonra, Android 5.0 Lollipop’un ART yapısı ile geçiş sistemi gerçekleştirildikten sonra, desteklenen ve popüler olan bir uygulama oldu. Daha sonra herkes tarafından kısa bir döngü içerisinde, çok sevildi. Bu yüzden eski sistem olan, Dalvik ‘e göre ART’nin çok sevilmesi ve desteklenmesi, iyi bir donanım ve yazılım sağladığı içindir. Donanımı iyi olan cihaz, az hasar görür.

Kolay kolay bozulma, çökme sorunları olmaz. Nasıl ki bir bilgisayarın hard diski güçlü olup da, sistemi en iyi şekilde çalışmasını sağlıyor ise, Androidlerde donanım bir o kadar önemlidir. Bu konuda destelenen ve diğer sürüm olan dalvik ‘in Android ART ‘IN Dalvik’e Göre Artılarını merak ediyorsanız, ona oranla daha fazla, makine dilini en iyi şekilde anlayan kısımdır.

Bu iki uygulama arasında var olan köprünün bir ucu ve öteki ucu çok farklı diyarlardadır. Seçim her daim kalitenin vermiş olduğu sembol demektir. Bunun için iyi bir sürüm ile cihazlarınızı güçlü tutmasını bilmeniz gerekir. Bu da sizin açınızdan daha sağlam işlevsellik demektir.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu