Teknoloji

Android 13 Güncellemesinden Uygulamalara Kötü Haber!

En çok kullanılan işletim sistemi olan Android, yeni işletim sistemi güncellemesine başlamadan önce, Android 13'ün izinsiz bildirimleri önleyeceği bilgisine ulaştık

Google ile Open Handset Alliance ortaklığının geliştirdiği ve çoğu akıllı telefonun olmazsa olmazlarından biri olan Android işletim sistemleri serisine yeni bir üye daha geliyor “Android 13”.

Akıllı Telefonlar Android 13 için hazırlanmaya başladıklarında, Android 12‘ye kadar olan sürümlerdeki bildirim izinleri problemi de yeni işletim sistemiyle çözüme kavuşacak. Bu bağlamda, Android 13 işletim sisteminde yukarıda söylediğimiz bildirim sorunu artık olmayacak.

Android 13 ile İzinsiz Bildirime Son!

Problem nasıl oluşuyordu kısaca bahsedelim isterseniz. Telefonunuza bir uygulama yüklediğinizde, uygulamanın bildirim izinleri otomatik (varsayılan) olarak ayarlı şekilde geldiği için, uygulamalar direk bildirimlerine başlıyorlardı ve neredeyse spam düzeyinde can sıkıcı durumlarla karşılaşılabiliyordu. İşte bu can sıkıcı durumdan kurtulmak isteyen kullanıcılar da bildirimleri kapatmak için ayarları kurcalamaya başlıyorlar. Ama Android 13 işletim sistemiyle beraber uygulamar, yüklendiklerinde bildirim izinleri size sorulacak ve ilk etapta kapalı olaak yüklenecek.

Xiaomi’de Android 13 güncellemesi konusunda yaptığı açıklamada bu ayrıntıya da değindi. Bu olumsuz ve rahatsız edici durumun artık yeni sistemde sorun çıkarmayacağını açıkladı.

Peki Android 13 Güncellemesi Alacak Modeller Hangileri?

Peni Android 13 güncellemesi alacak telefonların listesini paylaşalım silere diyecektik ama malesef listede model yerine ilk etapta güncellemenin geleceği modelleri sayabiliyoruz. Diğer markalara da

  • Samsung ve Google Pixel markalarına ait telefonlara geleceği söyleniyor.
  • Diğer markalar için daha geç gelebileceği söyleniyor.

Andoid 13 Güncellemesi Ne Zaman Çıkacak?

Ancak 2023 yılının ortalarında başlayabileceğini, Android 13 güncellemesi ne zaman çıkacak diye soranlar için peşinen söylemiş olalım.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu