Spor

Mbappe, Messi ve Ronaldo’yu geride bıraktı!

Fransız futbolcu Kylian Mbappe bu sezon kazandığı para ile dudakları uçuklattı! İşte o rakamlar...

Forbes dergisi tarafından paylaşılan verilere göre Paris Saint-Germain forması giyen 23 yaşındaki ünlü forvet Kylian Mbappe dünyanın en çok kazanan futbolcusu unvanını elde etti. Fransız yıldız, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi dünyaca meşhur efsaneleri geride bırakarak zirveye oturdu.

Kylian Mbappe bu sezon 128 milyon dolar kazanacak

Kylian Mbappe’nin 2022-23 sezonunda menajer ücretlerini haricinde 128 milyon dolarlık gelir elde edeceği tahmin ediliyor. Küçük bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Manchester United forması giyen Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, 100 bin dolar kazanacak. Yine PSG forması giyen ve Mbappe ile son dönemlerde arası bir hayli açık olan Brezilyalı oyuncu Neymar ise 87 milyon dolar kazanıyor.

Kylian Mbappe bu sezon 128 milyon dolar kazanacak

Liverpool’un tecrübeli forveti olan Mohamed Salah ise 53 milyon dolarlık kazancıyla beşinci sırada kendine yer buluyor. Geçtiğimiz sezonun sonunda sözleşmesi tamamlandıktan sonra Borussia Dortmund ekibinden Manchester City takımına transfer olan genç yıldız Erling Haaland, 39 milyon dolarlık kazancı ile ilk onda görünüyor.

Forbes raporuna göre listede 30 yaşın altında yalnızca iki futbolcu bulunuyor. Bunlar Fransız yıldız Kylian Mbappe ve Norveçli futbolcu Erling Haaland oluyor. Messi ve Ronaldo efsaneleri ise kariyerlerinin sonuna yaklaştıkça listelerde geriye doğru düşüyor.

Açıklanan bilgilere göre en yüksek ücretli on futbolcunun bu sezon, geçen yılki 585 milyon dolarlık kazançlarına yüzde 11 artışta bulunduğu görülüyor. Şu anda bu yıldızların toplam değeri 652 milyon dolar olarak açıklanıyor ve sezon sonunda rekor kazanç elde edileceği tahmin ediliyor.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu