SporTeknoloji

Lionel Messi’den teknoloji dünyasına dev yatırım!

Ünlü futbolcu Lionel Messi teknoloji dünyasına giriş yaptı. Dünyaca meşhur yıldız, futbol teknolojileri için önemli bir destekte bulundu.

Tüm zamanların en iyi futbolcuları arasında kabul edilen Lionel Messi, yediden yetmişe milyonlarca hayrana sahip. Görkemli futbol kariyerine 2003 yılında Barcelona’da başlayan ve şu anda Paris Saint-Germain takımında forma giyen Arjantinli ünlü futbolcu, teknoloji dünyasına yatırım yapmaya karar verdi.

Silikon Vadisi’nin hızla büyüyen iklimine giriş yapan yıldız isim, kendi şirketi olan Messi Group Aracılığıyla Play Time adlı holdinge yatırımda bulundu. Bu holding spor, medya ve teknoloji alanlarında büyüme potansiyeli barındıran projeler ile ilgileniyor. Messi’nin yaptığı yatırımla birlikte ise holdingin artık daha fazla projeye katkıda bulunacağı tahmin ediliyor.

Lionel Messi: Silikon Vadisi’ne yatırım yapmaktan heyecan duyuyorum

Merkezi San Francisco’da bulunan Messi Group, Play Time’ın yalnızca futbol alanı olmamak kaydıyla spor takımlarında hisse almayı ve futbol teknolojilerine yatırım yapmayı planladığını bildirdi. Lionel Messi’nin söz konusu yatırım ile ilgili yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde oldu:

“Köklerimizi Silikon Vadisi’ne yaymaktan heyecan duyuyorum ve Play Time’ın dünyanın dört bir yanındaki cesur girişimcilerle ortak olacağı için çok heyecanlıyım. Play Time’ın başarısı sayesinde birçok insana yardımcı olabileceğini ve dünya üzerinde olumlu bir etkisi olacağını umuyorum. Hedeflerimize ulaşmak için ekibe ve ortaklarımıza güveniyorum.”

Messi’nin yatırım yaptığı Play Time aynı zamanda kasım ayında gerçekleşecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’ndan hemen önce lansmanı yapılması planlanan Matchday.com adlı girişimini kuluçka sürecine aldığını duyurdu. Bu proje, şu anda gizli olarak yürütülen yeni bir oyun stüdyosu olarak biliniyor. Öte taraftan holding, ünlü futbolcuların maçlarda giyindiği futbol formalarını açık artırmaya çıkaran bir markaya da ilk yatırımını yaptı.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu