Spor

Klopp, Manchester City maçı sonrası otobüs saldırısına uğradı

Liverpool teknik direktörü Jurgen Klopp, Manchester United maçı sonrası takım otobüsünde saldırıya uğradı.

Futbol dünyasından üzücü bir haber geldi. Manchester City ile Liverpool arasında oynanan ve ev sahibi takımla 4-1’lik beraberlikle sonuçlanan maçın ardından kırmızı-beyazlıların teknik direktörü dönüş yolculuğunda otobüste saldırıya uğradı.

Manchester City’nin resmi açıklamasına göre, Liverpool heyetine doğru bir cisim atıldı ve sonunda Jurgen Klopp’a çarptı. Kulüp, bu eylemi reddetti ve soruşturmalara yardımcı olmaya hazır olduğunu belirtti. Yaralanmanın ciddiyeti ise hala bilinmiyor.

Manchester City ekibi otobüse doğru bir cisim fırlatıldığını ifade ederken, bu tarz olayların kesinlikle kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Sorumlu kişi ya da kişiler tarafından gerçekleştirilen eylemi şiddetle kınayan ekip, olay ile ilgili olarak araştırma gerçekleştiren polis ekibine her türlü desteği sağlayacaklarını kaydetti. Manchester City’nin olayla alakalı tam açıklaması şu şekilde oldu:

“Bir yerleşim bölgesinde otobüse doğru bir cisim fırlatıldığını anlıyoruz. Bu tür olaylar kesinlikle kabul edilemez ve sorumlu kişi(ler)in eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Bu olayla ilgili Büyük Manchester Polisi soruşturmasını elimizden gelen her şekilde tam olarak destekleyeceğiz. Ayrıca kulüp, bugünkü maçta ev sahibi taraftarlardan uygunsuz tezahüratlar duyduğu için hayal kırıklığına uğradı.

Bu tezahüratların yol açmış olabileceği herhangi bir suçtan dolayı üzgünüz ve bu maçtan nefret dolu tezahüratların kökünü kazımak için her iki kulüpteki taraftar grupları ve yetkililerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu