Spor

Fernando Muslera’nın Yerine Geçebilecek 2 İsim!

36 yaşındaki tecrübeli file bekçisinin tahtına talip isimler bir bir ortaya çıkıyor

Okan Buruk teknik drektörlüğünde ve Dursun Özbek’in yönetimindeki Galatasaray bilindiği gibi, süper ligin 8. haftasında 17 puanla 4. sıradaki yerini koruyor. Sarı-kırmızı takımın efsaneleşen file bekçisi Fernando Muslara için ise yolun sonu yaklaşıyor gibi. 36 yaşına basan tecrübeli file bekçisinin yerine alternatif bir isim aramaya koyulan Galatasaray’ın düşündüğü 2 isim dillendiriliyor.

Fernando Muslera’nın yerine düşünülen isim tam olarak netleşmiş değilken, ocak ayındaki devre arasında 2 ismin Galatasaray’ın kıskacına girebilir. Biri, 2021-22 sezonu 2. yarıda kiralık olarak Galatasaray formasını giyen İspanya’lı İnaki Pena olurken, diğer sürpriz isim de İtalya Seri A ekiplerinden Verona’nın kalesini bekleyen Lorenzo Montipo.

4,5 milyon Euro değer biçilen Lorenzo Montipo’nun 2025’e kadar sözleşmesi bulunuyor. İnaki Pena ise Galatasaray’a geldiği dönemde toplam 8 maça çıkmıştı ve Mayıs ayında da Barcelona’ya geri dönmüştü. Pena’nın sözleşmesi 30 Haziran 2023’te bitiyor ama Barselona ile yeni sözleşme imzalamayacağı konusunda oldukça fazla haber var.

Galatasaray Muslera’nın yerine hangi kaleciyi düşünür bilemeyiz ama süpriz bir hamle yaparak bunların dışında bir kaleciyi de renkerine bağlayabilir.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu