Spor

Eski Brezilya milli takımı teknik direktörü Tite’ye sürpriz talip!

Brezilya milli takımının eski teknik direktörü olan Tite, Premier Lig'in başarılı takımı Chelsea'nin radarına girdi.

LANCE’den gelen bilgilere göre, Luis Enrique ile anlaşma imzalamaya yakın olan Chelsea kulübü, İngiliz takımının başına geçmek için Tite’nin adını duyurdu. Dünya Kupası’nın ardından başarılı Premier Lig ekibi, Brezilya milli takımının eski teknik direktörü ile görüşmelere başladı. Ancak henüz ilerleme kaydedemediler.

O dönemde Graham Potter’ın çalışmaları, takımının performansı kadar, Premier Lig’deki sonuçlar ve İngiltere Lig Kupası ve FA Cup’taki elemeler nedeniyle de sorgulanmaya başlandı. Yine de İngiliz teknik adam, Nisan başına kadar görevde kalmayı başardı.

Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından Tite, 17 Ocak’ta Brezilya Futbol Konfederasyonu (CBF) ile sözleşme feshini imzaladı ve o zamana kadar başka bir takımla anlaşma sağlamadı. Altı yıldan fazla Brezilya milli takımının başında bulunan teknik adam, bir Copa America kazandı ve yüzde 80,6’lık bir skorla takımdan ayrıldı.

Buna rağmen Chelsea, sezonun son bölümünde takımı devralmak için her zaman favoriler olarak Luis Enrique, Julian Nagelsmann ve Mauricio Pochettino gibi isimleri gündemde tuttu.

Tite, 2016 yılında Brezilya Milli Takımı teknik direktörlüğüne getirildi ve 2018 Dünya Kupası’na kadar takımın başında kaldı. Brezilya Milli Takımı’yla birlikte birçok başarılı sonuç aldı ve takımın oyun tarzını değiştirerek daha hücum odaklı bir futbol oynatmayı başardı. Tite aynı zamanda teknik direktörlük kariyeri boyunca birçok takımın başında yer aldı ve birçok kupa kazandı. Brezilya Milli Takımı’nı çalıştırdığı dönemde de başarılı sonuçlar elde etti ve takımın oyun tarzını değiştirerek Brezilya futboluna yeni bir soluk getirdi.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu