Spor

Edin Visca’nın Dönüşü İle Trabzonspor’da Sistem Değişiyor

Bordo mavili takımda Edin Visca sakatlık sonrası döndü, takımın sistemi sil baştan değişiyor.

Trabzonspor’da yaşanan son gelişmeler; başkanın istifa edip kulübün olağanüstü genel kurula girmesi, Abdullah Avcı’nın istifası ve sonrasında alınan Adana Demir Spor galibiyetinin ardından ibre kongreden sonraki teknik adam tercihine döndü. Edin Visca’nın sakatlığının ardından çıktığı ilk karşılaşmada 1 gol ve 1 asistlik performans göstermesi ile beraber takımın sisteminin yeniden bu oyuncuya odaklı değişimi söz konusu.

Bordo mavili takımda Visca öncesinde Abdülkadir Ömür sağ kanat olarak görev yapıyor ve bu da oyuncunun performansını hayli kısıtlıyordu. Visca’nın dönüşü ile Ömür yeniden 10 numara pozisyonuna geçecek ve Bakasetas ile orta sahayı paylaşacak.

Trabzonspor 4-1-4-1 Sistemine Dönüyor

4-2-3-1 sistemi ile oynamak zorunda kalan ve seri puan kayıpları yaşayan takımda Visca ile beraber 4-1-4-1 oyun sistemine yeniden dönüş yapılacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon bu formasyon ile büyük başarılar yakalanmış ve şampiyonluk gelmişti.

Ahmet

Kendi işinin patronu. Uzun soluklu bir proje kapsamında Kanala Haber Gönder sitesini kurdu. Doğru ve saygılı habercilik anlayışını benimseyen kanalahaber.com'a siz de haber gönderebilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu