Spor

Bomba iddia: Kylian Mbappe, PSG’den ayrılıyor!

Kylian Mbappe çok yakında Paris Saint-Germain takımından ayrılıyor. İspanyol basını tarih verdi!

Fransız takımı Paris Saint-Germain ekibinde her hafta yeni bir tartışma alevleniyor. Güçlü kadrosu ile Avrupa’nın en büyük takımlarından biri olarak anılan PSG şimdi yepyeni bir kriz ile karşı karşıya! Ortaya çıkan son bilgilere göre Kylian Mbappe, takımdan ayrılmayı düşünüyor. İspanyol spor gazetesi Marca tarafından öne sürülen iddialara göre Fransız yıldız, kendini ihanete uğramış gibi hissediyor.

Mbappe’ye yakın kaynaklara göre Fransız kulübü, oyuncunun sözleşme yenileme görüşmeleri sırasında verdiği bazı sözleri yerine getiremedi. Mbappe’nin Temmuz ayından bu yana PSG’den ayrılmayı düşündüğü belirtildi. Kulüp tarafından karşılanmayan bazı koşullar, yıldız ismi ayrılmaya itti.

Kylian Mbappe, Ocak ayında PSG’ye veda edecek

Başkan Nasser Al-Khelaïfi’nin yönetimindeki Paris Saint-Germain ekibi, Mbappe’ye bu yazın başlarında, 2025 yılına kadar sözleşme uzatması yapması için yoğun bir baskı oluşturmuştu. PSG’nin Mbappe’ye verdiği vaatler pek çok kişi için mümkün olamayacak kadar uçuk karşılanmıştı. İddialara bakılırsa tahmin edildiği gibi de oldu… Anlaşmadaki karşılanamayan vaatlere ek olarak Mbappe’nin, teknik direktör Christophe Galtier tarafından verilen yeni pozisyonundan da memnun olmadığı biliniyor.

Marca’nın öne sürdüğü iddialara göre Kylian Mbappe, sezon arasında takımdan ayrılacak. Yani Ocak 2023 itibarıyla Mbappe’nin kulübe veda edeceği belirtiliyor. İspanyol basını, dünyaca ünlü yıldızın hangi takıma gideceğini açıklamadı. Fakat tecrübeli forvetin Real Madrid’i tercih edeceği ihtimali konuşuluyor. Hatırlanacağı üzere Mbappe, PSG’deki sözleşmesini yenilemeden önce Madrid’e gideceği iddialarıyla epeyce bir süre gündemde kendine yer bulmuştu.

Efrahim

1998 yılında İzmir'de doğdum. Teknoloji editörlüğü yapıyor ve aynı zamanda illüstrasyon çalışmaları hazırlıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu